1851 George Sewall Boutwell (1818-1905) amerikai, abolicionalista északi politikus, massachusetsi kormányzó Kossuth Lajos látogatásakor, üdvözlésére előadott beszédének egy gondolata saját kézzel aláírva "A szabadság soha nem eshet el. Emberek generációi születnek és múlnak el, de legbelsőbb vágyakozásuk halhatatlan" 1851 An autograph signed excerpt from the speech of George Sewall Boutwell (1818-1905) republican leader and poltitcan, governor of Massatchusets. The speech was delivered to Louis Kossuth in Mass. "Liberty can never die. The generation of men appear and pass away, but the aspirations of their nature are immortal"
1863 Julius Stahel (Számvald Gyula) (1827-1912) 1848-as szabadságharcos, később amerikai tábornok és főkonzul saját kézzel írt sorai kifizetett nyugtán / 1863 Autograph lines of Julius Stahel Union general in the American Civil War owner of the Medal of Honor to colonel Horatio King on paid voucher
1874 Carmen Elegiacum honoribus amplissimi ac reverendissimi domini Justiniani Hollósy abbatis b.m.v de Dömölk, quum die XII ante calendas augusti MDCCCLXXIV solemni ritu benediceretur, a Benedictinis Pannoniis devote dicatum. Comaromii, Caroli Siegler. Üdözlő vers Hollósy Jusztinián dömölki apát tiszteletére
cca 1880 A Nagyvárad-Kolozsvár vasútvonal építésének eredeti dokumentációja. A 4. szakasz tervei. Költségvetések, szerződések, számítások, a hétszegi állomás 2 db rajza. Vastag paksamétányi irat.
cca 1880-1885 Beszterce utcahálózatának fölmérése során készült dokumentumok. Feljegyzések, számítások, utcákra lebontva főleg német nyelven. Összesen kb 20 dokumentum / cca 1880-1885 Documents made during the measurement of the road network of Bistritz. Calculations, notices steetwise... Mainly in German.
cca 1880-1900 Kézzel írott perzsa szent díszítőmotívumokkal aranyozott egészbőr kötésben, sérült állapotban, 8p / cca 1880-1900 Persian holy script in full leather binding
1886 dr. Miskolczy Mihály gazdasági szakíró saját kézzel írt levele Szél Kálmánnak, Arany János vejének, melyben részvétét fejezi ki lánya, Szél Piroska elhunyta miatt
1893. aug. 11., Geszt. Tisza Kálmán nagyszalontai egyházmegyei gondnok, korábbi miniszterelnök levele Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek a geszti egyházi adó ügyében.
1899 Franz Sigel (1824-1902): 1848-as német szabadságharcos, később amerikai tábornok és politikus saját kézzel írt levele H. G. Howernek, melyben a Success c. lapban megjelent cikkből kér egy példányt / 1899 Autograph letter of 1848 freedom fighter, Union major general, politican Franz Sigel to H. G. Hower in which he asks for an article published in the Success
cca 1900 Európai tartományok és városok kézzel festett címerei. Összesen 10 db. / cca 1900 European cities and territories. Water color painted coat of arms from Italy, Russian, Dutch, Austrian 16x16 cm