Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 37

S. Nagy Katalin: Ország Lili. HBp., 1993. Arthis Alapítvány. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval,
15182.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Magyar kollázs. A magyar kollázs történetéből 1910-2004. / Hungarian Collage. From the History of the Hungarian Collage/Montage 1910-2004. Győr, 2004, Magyar Festők Társasága, 218 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
15183.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
Schéner Mihály: Diabolikon. Ördögjárás. A szerző, Schéner Mihály képzőművész (1923-2009) filctollas rajzával (7x4 cm) és dedikációjával! Békéscsaba, 1987, Új Aurora. Kiadói papírkötésben, kiadói papír védőborítóval. Megjelent 2500 példányban, ebből 500 számozott. De ez számozatlan példány, áthúzott számozással.
15184.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Magyar László: Grimasz. (Szegedi panoptikum II.) Linoleumba metszett karrikatúrák. Juhász Gyula előszavával. Szeged, 1928., Szerzői kiadás,(Délmagyarország-ny.), 109 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt címlappal. Számozott (45./150), a művész által ALÁÍRT példány.
15185.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Ludvig István (LI) 1929-1939. Tervezte és rajzolta és linóleumba metszete: Czókoly István. Miskolc, 1940, Ludvig István Könyvnyomdája, 20 t. Készült Ludvig István Könyvnyomdájának tízéves fennállása alkalmából. A borítón Czókoly István avantgárd, konstruktivista linómetszetű illusztrációjával. Kiadói fűzött papírkötés, kissé foltos borítóval. Számozott (58./500) példány. Ritka!
15186.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Fettich Nándor: Magyar stílus az iparművészetben. I-II. köt. A mű III. kötetben teljes. Bp., 1943-1944, (vitéz Csaba és Tsa. Nyomda- Kir. M. Egyetemi Nyomda), 103+1 p. + XXIV t.; 76 p. + XLVIII t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Felvágatlan lapokkal. Kiadói papírkötés, jó állapotban.   A szerző, Fettich Nándor (1900-1971) régész, ötvös által Voit Pál (1909-1988) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány.
15187.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Balogh Jolán: Kolozsvári kőfaragó műhelyek XVI. század. Szerk.: Beke László és Marosi Ernő. Bp., 1985., MTA Művészettörténeti Kutató Csoportja, 441 p. Az oldalszámozás után a 288 fekete-fehér fotóval illusztrált. Egyedi könyvkötői átkötött aranyozott egészbőr-kötés, ex libris bejegyzéssel, szép állapotban.
15188.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
Domanovszky György: Magyarország egyházi faépítészete. Bereg megye. A szerző, Domanovszky György (1909-1983) művészettörténész, etnográfus, muzeológus által Voit Pál (1909-1988) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. Pajának régi barátsággal és szeretettel Gyurka. Bp., 1936., Pázmány Péter-Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézete,(Sárkány Nyomda Rt.-ny.), 106+1 p. + 11 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos gerinccel és a gerincen egészen apró sérüléssel.
15189.

Domanovszky György: Magyarország egyházi faépítészete. Bereg megye. A szerző, Domanovszky György (1909-1983) művészettörténész, etnográfus, muzeológus által Voit Pál (1909-1988) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. "Pajának régi barátsággal és szeretettel Gyurka." Bp., 1936., Pázmány Péter-Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézete,(Sárkány Nyomda Rt.-ny.), 106+1 p. + 11 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos gerinccel és a gerincen egészen apró sérüléssel.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Kádár Zoltán: Pannónia ókeresztény emlékeinek ikonográfiája. 22 képpel. Bp., 1939. Stephaneum. 62 p + 8 t Genthon István művészettörténésznek DEDIKÁLT. Kiadói papírborítóval
15190.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Gönczy Pál: Népiskolai épülettervek. A vallás és közoktatásügyi minister megbízásából készítette - - ministeri osztálytanácsos. Kiadja a Vallás és Közoktatásügyi M. K. Ministerium. Bp., 1870., M. KIr. Egyetemi, 23 p.+ XV (épülettervek) t. Kiadói haránt-alakú papírkötés, hajtásnyomokkal, 25x36 cm. Rendkívül ritka.
15191.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Pörös Géza: Krzysztof Zanussi világa. Bp., 2016, Kossuth. . 512 p. Krzysztof Zanussi (1939-) lengyel filmrendező és a szerző, Pörös Géza (1949-) szerkesztő, filmkritikus által Geréb Annának dedikált! Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban. / With autograph dedication by Polish director Krzysztof Zanussi (1939-) and the author Géza Pörös (1949-). In Hungarian language. Paperbinding, in good condition.
15192.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Szakács Margit: Fényképészek és fényképészműtermek Magyarországon (1840-1945). Bp, 1997, Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval, ceruzás bejelölésekkel, bejegyzésekkel, egy kijáró lappal.
15193.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF