https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Porzellan

Zahl der Lose: 16

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
François Joseph Lefebvre (1755-1820) francia tábornokot ábrázoló porcelán tál, matricás, jelzett, kopásnyomokkal, d: 15,5 cm
11033.

François Joseph Lefebvre (1755-1820) francia tábornokot ábrázoló porcelán tál, matricás, jelzett, kopásnyomokkal, d: 15,5 cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
EUR
,
32,35
USD
Zahl der Gebote:
0
Capodimonte ifjú szüretelő pár. Kézzel festett, jelzett, biszkvit porcelán, hibátlan. m: 24 cm
11034.

Capodimonte ifjú szüretelő pár. Kézzel festett, jelzett, biszkvit porcelán, hibátlan. m: 24 cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
EUR
,
117,65
USD
Zahl der Gebote:
0
Capodimonte vízhordó lány. Kézzel festett, jelzett, részben biszkvit porcelán, hibátlan. m: 17 cm
11035.

Capodimonte vízhordó lány. Kézzel festett, jelzett, részben biszkvit porcelán, hibátlan. m: 17 cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
EUR
,
58,82
USD
Zahl der Gebote:
0
Ćmielów lengyel design kávéskészlet Dorota sorozat. Kézzel festett porcelán, jelzett, apró mázhiba az egyik darabon, (teáskanna, tej és cukor tartó és hat csésze és csészealj). tervező: Lubomir Tomaszewski, 1960 körül. / Serwis do kawy Dorota, Ćmielów proj. L. Tomaszewski na 6 os. porcelana szkliwiona, dekorowana, oznaczenia: naszkliwne litera Ć w trójkącie niżej Ćmielów MADE IN POLAND, nr 92 i 24 Polska, Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych Ćmielów w Ćmielowie, lata 60-te. XX w.   1961-ben Tomaszewski egy új projekten kezdett dolgozni - egy kávés készleten. A kávéskészletek hagyományos formáinak és fő hiányosságainak alapos elemzésével kezdte munkáját, mint például a kiálló részek törésre való hajlamossága és a kávéskanna nem megfelelő formájú fogantyúi, amelyek túlságosan megterhelték a csuklót a kiöntéskor. A tervező elvetette a henger alapú modellt, és a kör, félkör és gyűrű sémából származó formák feltárására összpontosított. Mint hangsúlyozta, a biológiai formák világából merített ihletet. A Ćmielówi gyár műhelyében hat szervizváltozat készült. Kettőt vezettek be a gyártásba: Dorota és Ina. A művész lányairól elnevezett készleteket rövid sorozatban gyártották a Ćmielówi Porcelany Stołowa gyárban. A tervező utasításait követve egyszínű - sárga, szürke, tengerészkék vagy narancssárga - mázzal vonták be őket. 1963 júniusában elnyerta az első díjat a párizsi Ipari Formatervezők Nemzetközi Társaságainak Tanácsa (ICSID) kongresszusán rendezett kiállításon. 1964-ben a poznańi országos vásáron a Ładne - Dobre - Poszukiwane versenyen is kitüntették őt az áruk minőségéért és esztétikájáért. Maga Phillip Rosenthal, a híres Rosenthal Studio - Line alapítója érdeklődött irántuk. A kommunista hatóságok azonban nem engedélyezték a találkozót - mivel nem tájékoztatták Tomaszewskit a németek bejelentett látogatásáról, a párizsi vásárra küldték. Ez volt az utolsó csepp a pohárban, a művész úgy döntött, hogy emigrál.
11036.

Ćmielów lengyel design kávéskészlet "Dorota" sorozat. Kézzel festett porcelán, jelzett, apró mázhiba az egyik darabon, (teáskanna, tej és cukor tartó és hat csésze és csészealj). tervező: Lubomir Tomaszewski, 1960 körül. / Serwis do kawy Dorota, Ćmielów proj. L. Tomaszewski na 6 os. porcelana szkliwiona, dekorowana, oznaczenia: naszkliwne litera "Ć" w trójkącie niżej "Ćmielów" MADE IN POLAND, nr 92 i 24 Polska, Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych "Ćmielów" w Ćmielowie, lata 60-te. XX w. 1961-ben Tomaszewski egy új projekten kezdett dolgozni - egy kávés készleten. A kávéskészletek hagyományos formáinak és fő hiányosságainak alapos elemzésével kezdte munkáját, mint például a kiálló részek törésre való hajlamossága és a kávéskanna nem megfelelő formájú fogantyúi, amelyek túlságosan megterhelték a csuklót a kiöntéskor. A tervező elvetette a henger alapú modellt, és a "kör, félkör és gyűrű sémából" származó formák feltárására összpontosított. Mint hangsúlyozta, a biológiai formák világából merített ihletet. A Ćmielówi gyár műhelyében hat szervizváltozat készült. Kettőt vezettek be a gyártásba: "Dorota" és "Ina". A művész lányairól elnevezett készleteket rövid sorozatban gyártották a Ćmielówi Porcelany Stołowa gyárban. A tervező utasításait követve egyszínű - sárga, szürke, tengerészkék vagy narancssárga - mázzal vonták be őket. 1963 júniusában elnyerta az első díjat a párizsi Ipari Formatervezők Nemzetközi Társaságainak Tanácsa (ICSID) kongresszusán rendezett kiállításon. 1964-ben a poznańi országos vásáron a "Ładne - Dobre - Poszukiwane" versenyen is kitüntették őt az áruk minőségéért és esztétikájáért. Maga Phillip Rosenthal, a híres Rosenthal Studio - Line alapítója érdeklődött irántuk. A kommunista hatóságok azonban nem engedélyezték a találkozót - mivel nem tájékoztatták Tomaszewskit a németek bejelentett látogatásáról, a párizsi vásárra küldték. Ez volt az utolsó csepp a pohárban, a művész úgy döntött, hogy emigrál.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
32 000 HUF
86,49
EUR
,
94,12
USD
Zahl der Gebote:
19

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Unsere Kontakte

Öffnungszeiten

  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Unsere Seiten

© 2011-2024 Darabanth Briefmarkenhandel und Numiskatik GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Direktübertragung

Los im Warenkorb

Gesamtsumme

Weiter einkaufen
  Zur Kasse