Keramiken

Zahl der Lose: 29

Illés László (1910-1944): Art déco Vénusz.  Mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, apró csorba, 1930 körül. m: 24x19 cm
11013.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,68
82,35
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Testvérpár. Mázas samottos kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 38x29 cm
11014.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,14
147,06
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Hölgy mécsestartókkal. Mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 18x20x30 cm
11015.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,27
76,47
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Mesebeli király királynéjával. Mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, apró csorba, m: 21x10x31 cm
11016.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,30
105,88
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Angyal. Mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 22 cm
11017.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,46
64,71
Lőrincy Győző (1940- ): Sárkányölő Szent György. Színes mázakkal festett fali kerámia. Jelzett. Korának megfelelő állapotban. 30x24 cm
11018.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
11019.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
11020.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
Antalfiné Szente Katalin: Anya gyermekével 1966. Festett kerámia, jelzett, alján egy apró gyári tűzrepedés, m: 45cm
11021.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
Antalfiné Szente Katalin: Kórus. Festett kerámia, jelzett, hibátlan , 47x24cm
11022.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
11023.

Rufpreis:
120 000 HUF
324,32
352,94
14
Nagyméretű vadászó Diana / Artemis. Minton (Anglia), 19. sz. vége, festett, mázas majolika, gazdag díszítéssel, talapzatán masszába nyomott gyári jelzés (M) és 8769-as formaszám, kezénél szépen restaurált, néhol apró lepattanások m:75cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL)  A Majolikát Minton mutatta be előszőr, mint kereskedelmi márkanevet, az 1851-es londoni Nagy Kiállításon Palissy ware néven, amelyet feltalálójáról, Bernard Palissy 16. századi francia fazekasról (1510 körül - 1589 körül) neveztek el, valamint egy másik, átlátszatlan mázzal színezett agyagedénytípust is, amelyet Majolica Ware-nek neveztek el, az elnevezés az olasz maiolica szóból származik. Idővel azonban a Palissy Ware elnevezést elhagyták, és a termékek Majolika néven váltak ismertté. A zűrzavar fokozására az angol A.E. Jones and Sons, Stoke-on-Trent-i fazekasműhely a Palissy nevet használta majolikaárukhoz.
11024.

Nagyméretű vadászó Diana / Artemis. Minton (Anglia), 19. sz. vége, festett, mázas majolika, gazdag díszítéssel, talapzatán masszába nyomott gyári jelzés (M) és 8769-as formaszám, kezénél szépen restaurált, néhol apró lepattanások m:75cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL) A Majolikát Minton mutatta be előszőr, mint kereskedelmi márkanevet, az 1851-es londoni Nagy Kiállításon "Palissy ware" néven, amelyet feltalálójáról, Bernard Palissy 16. századi francia fazekasról (1510 körül - 1589 körül) neveztek el, valamint egy másik, átlátszatlan mázzal színezett agyagedénytípust is, amelyet "Majolica Ware"-nek neveztek el, az elnevezés az olasz maiolica szóból származik. Idővel azonban a "Palissy Ware" elnevezést elhagyták, és a termékek "Majolika" néven váltak ismertté. A zűrzavar fokozására az angol A.E. Jones and Sons, Stoke-on-Trent-i fazekasműhely a "Palissy" nevet használta majolikaárukhoz.

Rufpreis:
95 000 HUF
256,76
279,41

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF