Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 39

Morvay Győző: A művészi utánzás elvének története. (XVIII. század.) Bp., 1899, Fritz Ármin-ny., 36+4 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón folttal, kissé foltos borítóval, egy lapon szakadással, két lapon kis folttal, hajtásnyommal.   A szerző, Morvay Győző (1863-1938) bölcseleti doktor, irodalomtörténész, főgimnáziumi tanár, iskolaigazgató által Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész részére dedikált példány.
15174.

Rufpreis:
5 000 HUF
Siklódy Béla: Magyar stil. A szövegben két műlap. Külön lenyomat a brassói m. kir. állami középfaipariskola 1895-96. évi értesítőjéből. Brassó,(1896), Alexi-ny., 35 p.+2 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. A borítón Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész aláírásával.
15175.

Rufpreis:
4 000 HUF
Hevesy Iván: Primitív művészet. Kőkorszaki, indián, néger, pápua, maori művészet. 178 képpel. Egyetemes művészet történet. I. köt. Bp., 1929, Alfa-kiadás, (Biró Miklós-ny.), 135 p. Első kiadás. Az oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A címlap Bortnyik Sándor munkája. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.  A szerző, Hevesy Iván (1893-1966) film- és fotóesztéta, film- és művészettörténész által dedikált példány.
15176.

Rufpreis:
5 000 HUF
25
Bálint Jenő: Benedek Péter földműves-festőművész. Mayer János M. Kir. Földművelésügyi miniszter, Kertész K. Róbert H.-államtitkár bevezetőivel. [Bp.], [1928], Faluszövetség, 1 t.+48 p.+8+16 sztl. lev. (képanyag)+ 1 mell. (levélfacsimile.) Fekete-fehér egészoldalas fotókkal illusztrálva. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza, kissé sérült kötéssel.  A szerző, Bálint Jenő (1889-1945) által (Cselényi) Walleshausen Zsigmond (1887-1978) festőművész részére dedikált példány.
15177.

Rufpreis:
4 000 HUF
Kállai Ernő: Cézanne és a XX. század konstruktív művészete. Bp., 1944, Anonymus. 146 p. Egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói kissé szakadt, kissé foltos papír védőborítóban, kissé foltos lapokkal, kissé dohos.   A szerző, Kállai Ernő (1890-1954) művészettörténész által aláírt, dátumozott példány.
15178.

Rufpreis:
3 000 HUF
32
Palasovszky Ödön, Lossonczy Tamás: Összecsengések. Lossonczy Tamás (1904-2009) festőművész által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építésznek dedikált! Békéscsaba, 1980, (Megyei Könyvtár Háziny.) 9 sztl. lev. (duplán hajtott). Lossonczy Tamás rajzaival. Számozott 150/34. sz. példány. Kiadói papírkötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
15179.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
15180.

Rufpreis:
5 000 HUF
Schey Ilona: A középkori ötvösművészet és az antik hagyományok. A Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti és Classica Archaeologiai Intézetében készült doktori értekezés. Bp., 1935., (Vác, Pestvidéki-ny.), 110+2 p.+8 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés.
15181.

Rufpreis:
3 000 HUF
14
Tóth Ervin: Mata János fametszetei. Számozott példány. Mata János fametszeteivel. Debrecen, 1962, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Hajdú-Bihar megyei szervezete, 25+3 p.+32 t. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói illusztrált papír védőborítóban.   A Magyar Bibliofil Társaság tagjai részére ötszáz számozott, könyvárusi forgalomba nem kerülő példány készült a szerző aláírásával.   Számozott (25./500) példány, a szerző, Tóth Ervin (1910-1999) által aláírt és dedikált példány.
15182.

Rufpreis:
3 000 HUF
A Nemzeti Szalon első jubiláris kiállításának Schmutzer Ferdinánd osztrák grafikus művész kollekciójának katalógusa. Déry Béla előszavával. XIX. művészeti esztendő. Bp.,(1913), Légrády, 18 p. Kiadói szecessziós papírkötés.
15183.

Rufpreis:
2 000 HUF
Uj Művészek Egyesülete UME első budapesti kiállításának katalógusa, Nemzeti Szalon. Bp., 1928, Uj Művészek Egyesülete. Fekete-fehér képekkel, többe közt Vaszary János, Scheiber Hugó, Hincz Gyula, Vilt Tibor, Beöthy István, Bene Géza, Gadányi Jenő, Klie Zoltán műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Több lapon korabeli feljegyzésekkel, kommentárokkal a kiállított művekkel kapcsolatban, feltehetően egy műkritikus (Kézdi-Kovács László?) jegyzeteivel. A katalógus további érdekessége, hogy több ceruzarajz szerepel benne, többek közt a címlapon, néhány reprodukcióba is belerajzoltak. Kiadói papírkötés, hajtásnyommal, kopott borítóval, tűzött kötés kissé laza, két reprodukció hiányzik (Schubert Ernő: Varró nők és Gárdos Miklós: Kígyóbűvölő).
15184.

Rufpreis:
5 000 HUF
1931 A Független Művészek Társasága IV-ik kiállításának katalógusa. Nemzeti Szalon 1931. november hó. Benne Andrássy Géza, Kézdi-Kovács László, Klimó István, Udvardy Pál, Viski János, és másokkal. hn., nyn., az utolsó 4 levélen sűrű ceruzás aláhúzással és jegyzetekkel, 8 sztl. lev.  Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész hagyatékából, valamint ceruzás aláhúzásaival és jegyzeteivel.
15185.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF