Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 32

Bihor-Biharmegye, Oradea-Nagyvárad kulturtörténete és öregdiákjainak emlékkönyve. Szerk.: Fehér Dezső. Nagyvárad/Oradea, 1933-1937, Sonnenfeld Adolf Rt., 756 p.+ 5 sztl. lev. + II (fekete-fehér képtáblák) t. Gazdag szövegközti fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal. Fontos forrásmunka, benne több száz életrajzzal, arcképpel./ The culture history of Bihar, Oradea and alumni memorial book. Edited by Dezső Fehér. Oradea, 1933-1937, Adolf Sonnenfeld. Half-linen-binding, with worn cover. In Hungarian language.
15012.

Rufpreis:
8 000 HUF
Türkei, Rumanien, Serbien, Bulgarien. Meyers Reisebücher. Leipzig-Wien, 1902, Bibliographisches Institut, XII+384+60 p. 6. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel. Térképekkel illusztrálva. Német nyelven. Szép állapotban / Gilt linen-binding. In German language.
15013.

Rufpreis:
6 000 HUF
1898 A Magyar Korona Országainak helységnévtára. 1898. A kereskedelemügyi m. kir. miniszter rendeletéből szerk. Dr. Jekelfalussy József. Bp., 1898, Pesti Könyvnyomda, 1 (Jelek és rövidítések magyarázata) sztl. lev.+IX+2+1038+2 p.+1(Jelek és rövidítések magyarázata) sztl. lev.+40 (hirdetések) sztl. lev. Izgalmas korabeli hirdetésekkel, közte Róth Miksa Üvegfestészeti Műtermének reklámjával. Kiadói egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, benne újságcikkel, a borítón egészen kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
15014.

Rufpreis:
8 000 HUF
15015.

Rufpreis:
8 000 HUF
1906 Budapest-Zugliget és környéke képes füzet 63 p javított vászon kötésben kiadja a Budapest-Zugligeti Egyesület, jelmagyarázattal, kiadja a Magyar Földrajzi Intézet Rt., térkép melléklettel, 54x65 cm
15016.

Rufpreis:
8 000 HUF
9
Éble Gábor: A Károlyi grófok nagykárolyi várkastélya és pesti palotája. Bp., 1897. Hornyánszky. 116 p. Oldalszámozáson belül egy dupla oldalas, 14 egész oldalas és 2 szövegközti képpel illusztrálva. Kiadói, aranyozott vászonkötésben, tulajdonosi névbejegyzéssel.
15017.

Rufpreis:
6 000 HUF
Máthé István: A lakóhely ismertetése és Kolozsvármegye földrajza. Kolozsvár, 1913 Stief Jenő. Félvászon kötésben, kissé kopott. 138 + 3 p sok illusztrációval, térképpel. Ritka!/ István Máthé: The description of the residence and the geography of Kolozs county. Cluj, 1913, Jenő Stief. Half-linen-binding, with little bit worn cover. Rare! In Hungarian language.
15018.

Rufpreis:
4 000 HUF
13
Hadrovics László: Muraköz helynevei. DEDIKÁLT! Bp., 1934, Hornyánszky. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15019.

Rufpreis:
6 000 HUF
Edvi Illés Gyula: Az esztergomi főszékesegyház. Bp., 1928, Franklin-Társulat. Kiadói papírkötésben.
15020.

Rufpreis:
6 000 HUF
Paul Tabori: The real Hungary with 16 illustrations. London, 1939. Skeffington. KIadói vászon kötésben, jó állapotban, hozzá az eredeti papírborító szakadozott állapotban.
15021.

Rufpreis:
4 000 HUF
Babus Jolán: Néprajzi tanulmányok a beregi Tiszahátról. A kötet anyagát sajtó alá rendezte: Erdész Sándor. Jósa András Múzeum Kiadványai 6. Nyíregyháza, 1976, Jósa András Múzeum,(Szabolcs-Szatmár Megyei Tanács Sokszorosító Költségvetési Üzem-ny.), 163+3 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 600 példányban. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus tiszteletpéldánya, valamint névbejegyzésével.
15022.

Rufpreis:
4 000 HUF
9
Dankó Imre: A Sajó-Hernádmelléki hajdútelepek. Sárospataki Rákóczi Múzeum Füzetei. 1. Sárospatak, 1955, Rákóczi Múzeum, 40 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 1600 példányban.   Dankó Imre (1922-2008) etnográfus, történész, múzeumigazgató által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány. Dienes István névbejegyzésével.
15023.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF