Bücher: Judaika

Zahl der Lose: 13

15255.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Kecskeméti Lipót, Dr.: Egy zsidó vallás van-e? Több-e? Nagyvárad, 1913. Sonnenfeld Adolf. 213 + [3] p. Fűzve, enyhén sérült kiadói papírkötésben.
15256.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
15257.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Leopold Freund: Blüthen von der Gesilden Judas. Traduktionen und Versioinen auf dem Gebiete des jüdischen Schriftthums. gesammelt von--. Budapest, 1882. Szerzői. 150p. Fűzve, kissé sérült kiadói papírborítékban. Felvágatlan. Ritka!/ In paper binding. Rare!
15258.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
A II. zsidótörvény teljes, hiteles szövege részletes magyarázatokkal. Összeállította és magyarázatokkal ellátta: Székely Sándor. Előszóval ellátta: Bródy Ernő. Bp. 1939. Kellner Albert ny. 64 p. Kissé sérült kiadói papírborítóban.
15259.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Hirschler Ignácz: A külső tudományok (Chochmoth Hachiczonoth) szerepe és története a középkori zsidóknál. Bp., 1901., Athenaeum, 104 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval,   A szerző által dedikált. Hirschler Ignác (1823-1891) orvos, szemész, a hazai szemészet első jelentős képviselője, MTA levelezőtag, a Pesti Izraelita Hitközségnek elnöke, Sir Stein Aurél (1862-1943) keletkutató anyai nagybátyja.
15260.

Rufpreis:
4 000 HUF
Magyarországi zsidó hitközségek 1944. április. A Magyar Zsidók Központi Tanácsának összeírása a német hatóságok rendelkezése nyomán. I. rész: Adattár. A-B (I-II.) Függelékben: A magyarországi izr. hitközségek szervezete, 1868-1950. Közzéteszi: Schweitzer József. Az eredeti kérdőívek és dokumentumok alapján sajtó alá rendezte: Frojimovics Kinga. Hungarica Judaica 6. Bp.,1994., MTA Judaisztikai Kutatócsoport. Kiadói papírkötés.
15261.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Szederjesi Cecília-Tyeviska Árpád: Senkiföldjén. Adatok, források, dokumentumok a a Nógrád megyei zsidóság holocaustjáról. Balassa gyarmat-Salgótarján, 2006., Studium Libra-Nógrád Megyei Levéltár. Második, bővített kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. CD-rommal. Kiadói kartonált papírkötés.
15262.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Ignaz Gábor: Der Hebraische Urrhythmus. Giessen, 1929. Alfred Töppelmann. Kiadói papírborítékban. 31p. Ritka!
15263.

Rufpreis:
6 000 HUF
Dokumentumok a zsidóság üldöztetésének történetéhez. I-II. füz. /Iratok a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei levéltárban./ Vál., összeáll., és a bevezetőt írta: Dobrossy István. Az előszót írta: Ságvári Ágnes. Holocaust Magyarországon sorozat. Bp., 1994., Magyar Auschwitz Alapítvány-Holocaust Dokumentációs Központ, 90; 63 p. Kiadói papírkötés, az I. füzet tartalomjegyzékében ceruzás bejelölésekkel.
15264.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
9,41
Marjanucz László : A szegedi zsidó családok a 19. században. Szeged Művelődéstörténetéből 6. Szeged, 1998., Móra Ferenc Múzeum, 52 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 800 példányban.
15265.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
9,41
Schön Dezső: A jeruzsálemi-per. Tel-Aviv,1964,Uj Kelet. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban. A szerző által dedikált.
15266.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF