Kunst, Antikvitäten

Zahl der Lose: 29

cca 1900 Deckert és Homolka budapesti gyártmányú morze távíró készülék. 16 000 mérföld hatótávolságú. Az Osztrák-Magyar Monarchia szétesése után a szabadkai postahivatalban szolgált sokáig, így szabadkai pecsétek is vannak rajta. Komplett távírókészülék így egyben, jó állapotban nagyon ritka. / Antique complete telegraph mady by Deckert és Homolka, Budapest. It was used in the Szabadka Post Office. Rare item!
11038.

Rufpreis:
240 000 HUF
648,65
705,88
Dúsan faragott, nagy méretű antik afrikai törzsi dob. Új bőrözéssel. 55 cm / African tribal drum. Carved wood, with new leather. 55 cm
11039.

Rufpreis:
70 000 HUF
189,19
205,88
XIX. sz vége: Georg Adam Scheid: Vaddisznófejet mintázó vadász motívumos, ezüst-csont szivarvágó. Vaddisznóagyar. Az agyar hossza 29 cm, a fej 9 cm. /Agyar végén egy 2 mm-es lepattanás. / Austrian silver-mounted boars tusk cigar cutter in the form of an boars head, with red cabochon gem set eyes./tusk:11,4, boars head: 3,54) Probably Georg Adam Scheid c1890-1900.
11040.

XIX. sz vége: Georg Adam Scheid: Vaddisznófejet mintázó vadász motívumos, ezüst-csont szivarvágó. Vaddisznóagyar. Az agyar hossza 29 cm, a fej 9 cm. /Agyar végén egy 2 mm-es lepattanás. / Austrian silver-mounted boar's tusk cigar cutter in the form of an boar's head, with red cabochon gem set eyes./tusk:11,4", boar's head: 3,54") Probably Georg Adam Scheid c1890-1900.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
16
Giordano bőr autós/motoros sapka / Vintage leather cap.
11042.

Rufpreis:
6 000 HUF
11043.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
cca 1900 Eredeti japán fa Mah-Jong játék eredeti dobozában, 142 jelzett lappal, + 6 db jelzetlennel, (tartalék) + 122 db csont pálcika + 3 kocka, kis fa dobozban, + 2 db jelzett. Hozzá két korabeli magyar és egy német nyelvű könyv a játékról / Original Japanese Mah-Jong set in wooden case with 142 + 6 cards, 122 ebony sticks + 5 dices. With it: 3 books in German and Hungarian about the game.
11044.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
11045.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,22
235,29
1939. MDEOSZ (Magyar Dalos Egyesületek Országos Szövetsége) Országos Dalos Ünnepély Kassa zománcozott fém kupa. A zománcképeken Rákóczi és Kassa látképe, valamint MDEOSZ és Kassa címere. Boczán Károly munkája. 24 cm / Enameled metal cup 24 cm
11046.

1939. "MDEOSZ (Magyar Dalos Egyesületek Országos Szövetsége) Országos Dalos Ünnepély Kassa" zománcozott fém kupa. A zománcképeken Rákóczi és Kassa látképe, valamint MDEOSZ és Kassa címere. Boczán Károly munkája. 24 cm / Enameled metal cup 24 cm

Rufpreis:
50 000 HUF
135,14
147,06
Szecessziós bronz asztali toll és tintatartó. Üvegbetétekkel. Egyiken lepattanás. 30 cm / Bronze table ink holder. With glass parts (one has a crack)
11047.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,84
41,18
XVI - XVII. sz.: 2 db antik gyógyszertári bronz mozsár egy törövel, .Antropomorf és florális mintázat, szépen kivert Spanyolország, Cordoba. Egyik lyukas. d:11 cm / 2 db antique bronze pharmacy pounder. One with hole. d: 11 cm
11048.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,22
235,29
Ernst Leitz Wetzlar Epidiaskop Vp vetítőgép, Epis 325 mm f/3,6 vetítőlencsével, jó állapotban, nem kipróbált, h: 70 cm / Vintage Leitz projector, in good condition, not tested
11049.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Borhűtők. 2 db jelzett ezüstözött alpakka, bacchanália jelenettel / Hallmarked alpacca wine coolers with bacchanalia scnes. d:14 cm, m:15 cm
11051.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF