Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 26

15012.

Rufpreis:
8 000 HUF
Dr. Kapitány Kálmán: Az osztrák császárság. Magyar utikönyv. Bp.,1908, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),(Bp., Franklin-ny.), VIII+328 p.+13 t. (ebből 9 kihajtható, több színes.) Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, 3 hiányzó térképpel./ Kapitány, Kálmán: The Austrian Empire. Bp.,1908, Lampel R. (Wodianer F. and Son), VIII+328 p.+13 t.(9 fold out map.) Linen-binding, with spotty, and worn cover, 3 maps lost, in Hungarian language.
15013.

Rufpreis:
6 000 HUF
Csonka-Magyarország közigazgatási helységnévtára a visszacsatolt felvidéski-, keleti-, erdélyi-, és délvidéki országrészekkel bővített 1942 évi kiadás. . Szerk.: Várady Károly. Bp., 1942, Hornyánszky Viktor. Kiadói vászonkötésben
15014.

Rufpreis:
4 000 HUF
Dr. Lovassy Sándor: Az Ecsedi-láp és madárvilága fennállása utolsó évtizedeiben. Bp.,1931, MTA,(Keszthely, Mérei Nyomda), 86+2 p. + 1 t.(kihajtható térkép, 44x40 cm, 1:75.000.) Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
15015.

Rufpreis:
6 000 HUF
15016.

Rufpreis:
5 000 HUF
15018.

Rufpreis:
5 000 HUF
15019.

Rufpreis:
5 000 HUF
15020.

Rufpreis:
5 000 HUF
Lászlóffy-Böhm Woldemár: A Tiszavölgy: vízrajzi leírás és a vízimunkálatok ismertetése. Bp., , Kir. M. Egyetemi Nyomda, 39 p. Kiadói papírkötés, a gerincen szakadással, a borítón és a címlapon folttal.  A szerző, Lászlóffy-Böhm Woldemár (1903-1984) dedikációjával (1934-től Lászlóffy Woldemár.).
15021.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,43
13,53
Rudabánya ércbányászata. Szerk.: Pantó Endre, Pantó Gábor, Podányi Tibor, Moser Károly. Bp.,1957, Országos Magyar Bányászatai és Kohászati Egyesület. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadozott, kissé hiányos papír védőborítóban.
15022.

Rufpreis:
4 000 HUF
Dr. Lengyel Pál: A sághegyi őstelep. Celldömölk, [1965], Celldömölk Községi Tanácsa VB. Műbőr-kötésben. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Dr. Lengyel Pál által dedikált Kolozsváry Ernő (1934-1999) műgyűjtő, későbbi győri polgármester részére.
15023.

Rufpreis:
3 000 HUF
Dr. Zoltai Lajos: Debrecen vizei. Debreceni Muzeumbarátok köre kiadványai 1. szám. Debrecen, 1936, Nagy Károly és Társai Grafikai Műintézete, 40 p.+ 2 kihajtható térképpel. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15024.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF