Landkarten

Zahl der Lose: 38

1880 Hátsek Ignác: A magyar szent korona országainak megyei térképei. Rajzolta: - -. Bp.,1880, Rautmann Frigyes, (Bp. Metszette és nyomta Posner Károly Lajos-ny.), , 4 p. + 1 (átnézeti térkép)+80 t. (térképek.) Nyolcvanegy kétszínű litografált térkép tábla, 1: 500.000. Kiadói egészbőr-kötés, javított borítóval-gerinccel, megerősített kötéssel, kopottas borítóval, hiányzó szennylapokkal, a címlap és az összesítő térkép szélein kis szakadásokkal, a XLV. Csongrád térképet a XIV-XV. térkép közé kötötték be. Hiánytalan.
12104.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,14
147,06
1904 Az Orosz-Japán háború térképe. kuk. Militargeographischen Institut. / Map of the Russian-Japanese war. 40x38 cm
12105.

Rufpreis:
5 000 HUF
1908 A Magas-Tátra turistatérképe, kiadja a M. Kir. Földművelésügyi Miniszter, rajzolta: Schubert Ignác, vászontérkép, 50×69 cm
12106.

Rufpreis:
8 000 HUF
1913 Budapest székesfőváros térképe, utcajegyzékkel, villamos vonalak irányjelzésével, kiadja: Magyar Földrajzi Intézet Rt., 51×35 cm
12107.

Rufpreis:
5 000 HUF
19
1914 A háborús Európa térkép-karikatúrája 1914, rajzolta Varga Imre, Bp., Rosenthal-ny., a hajtás mentén szakadt, sérült, 41x55 cm
12108.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
15
1921 Dufka Károly: Nyugat-Magyarország térképe, 1:300.000, Bp., Kartográfia, a Trianoni határokkal, és a népszavazásra jogosult területtel, kiadói papírborítóval, 31x48 cm.
12109.

Rufpreis:
3 000 HUF
25
cca 1931 Budapest székesfőváros térképe, 1:14000, Kogutowicz Károly / Gergely Endre / Kókai Lajos, M. Kir. Állami Térképészeti Intézet, kis sérülésekkel, felcsavarva, 136,5×164 cm
12110.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
1935 A lengyeli a és B gazd. osztály átnézeti térképe, Magyar Nemzeti Múzeum gr. Apponyi Sándor alapítványa, vászontérkép, 183×84 cm
12111.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
1938 Észak-Magyarország térképe, az északi határa a a megállapított katonai demarkációs vonal, hajtott, kis szakadásokkal, 42×115 cm
12112.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
1940 A magyar vasutak térképe. Nagyméretű térkép. Készítette: Balkay 1940, kiadta Klösz Gy. és fia Budapest. Nagymagyarország térkép, belerajzolva Észak-Erdély, Kárpátalja és Felvidék visszacsatolt területét, Hajtásnyomokkal / Large map of the Hungarian Railways.188x115 cm
12113.

1940 A magyar vasutak térképe. Nagyméretű térkép. Készítette: "Balkay 1940", kiadta Klösz Gy. és fia Budapest. Nagymagyarország térkép, belerajzolva Észak-Erdély, Kárpátalja és Felvidék visszacsatolt területét, Hajtásnyomokkal / Large map of the Hungarian Railways.188x115 cm

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
A magyar glóbus. Csonka-Magyarország vármegyéinek atlasza. Bp., é. n., Révai Irodalmi Intézet. Kicsit sérült papírkötésben.
12114.

Rufpreis:
2 000 HUF
cca 1950 Tabán 1900 kr. állapotának, nagyméretű, 6 szelvényből álló részletes térképe, kutatási célokra készült térképe, 39x69 cm és 64x78 cm közötti méretben.
12115.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF