Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 48

15013.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
15014.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Igló-Füred és Feketehegy környéke. h. n., é. n., n. n. Tomasovszky Imre (1871-1946) erdész tulajdonosi bejegyzésével. Papírkötésben, 2 db térképmelléklettel, jó állapotban.
15015.

Rufpreis:
8 000 HUF
Bain Széchényi-Budapest. Source hyper-thermale sulfureuse ouvert toute lannée. Bp.,1914, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 8 sztl. lev.+20 t. Fekete-fehér egészoldalas fényképekkel, térképpel, ábrával illusztrálva. Egy illusztrációval a városligetről, előtte feliratos hártyapapírral. Kiadói, színes, illusztrált, dombornyomásos papírkötésben, haránt alakú, francia nyelven.
15016.

Bain Széchényi-Budapest. Source hyper-thermale sulfureuse ouvert toute l'année. Bp.,1914, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 8 sztl. lev.+20 t. Fekete-fehér egészoldalas fényképekkel, térképpel, ábrával illusztrálva. Egy illusztrációval a városligetről, előtte feliratos hártyapapírral. Kiadói, színes, illusztrált, dombornyomásos papírkötésben, haránt alakú, francia nyelven.

Rufpreis:
6 000 HUF
Budapest. Jóakaróinak ajánlja Hornyánszky Viktor Csász. és Kir. Udvari Könyvnyomdája és Könyvkiadóhivatala Budapesten. Budapest, [1901], Hornyánszky Viktor ny., 32 sztl. lev. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, Müller György könyvkötő kötésében, kopottas borítóval és gerinccel, a hátsó kötéstábla foltos, az elülső kötéstábla belseje firkált, kissé foltos elülső szennylappal, és címoldallal. A Hornyánszky nyomda 1902-re, megrendelői számára készített reprezentatív ajándék-nyomtatványa. Rengeteg fekete-fehér fényképpel illusztrálva Budapestről. A fényképeket Klösz György, Goszleth István, Wottitz Manfréd, Weinwurm Antal, Kiszer Nándor és Strelisky készítette.
15017.

Rufpreis:
4 000 HUF
A Budapest-Zágráb-Fiumei vonal képekben és leírásban. Bp., 1896, Magyar Királyi Államvasutak Igazgatósága, (Kosmos Műintézet-ny.), 61+3+16 p.+2 t. (1 kétoldalas térkép, 1 kihajtható Fiume látkép.) Számos szövegközti képpel illusztrálva, korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés.
15018.

A Budapest-Zágráb-Fiumei vonal képekben és leírásban. Bp., 1896, Magyar Királyi Államvasutak Igazgatósága, ("Kosmos Műintézet"-ny.), 61+3+16 p.+2 t. (1 kétoldalas térkép, 1 kihajtható Fiume látkép.) Számos szövegközti képpel illusztrálva, korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés.

Rufpreis:
4 000 HUF
32
Hernádszurdoki Mihalik Sándor: A rimaszombati ötvöscéh. Magyar iparművészettörténeti forrástanulmány. Bp., 1919, Magyar Távirati Iroda Rt. Házinyomdája. Kiadói papírkötés, egy-két foltos lapszéllel, a borítón kis foltos, kis szakadással.
15019.

Rufpreis:
5 000 HUF
11
15020.

Rufpreis:
4 000 HUF
Budapest Székesfővárosi Állatkert útmutatója. Képes díszkiadás. Bp., 1912, Magyar Földrajzi Intézet. Kiadói illusztrált papírkötés, számos fekete-fehér fotóval illusztrálva, korabeli reklámokkal, kihajtható térképpel. Jó állapotban.
15021.

Rufpreis:
3 000 HUF
Tóth Alajos: Mi nótáink- bányász nótáskönyv, kiadja a Sopron, 1931.. M. Kir. Bányamérnöki és Erdőmérnöki Főiskolai Ifjúsági Kör 197p. Kissé foltos egészvászon kötésben, réz gombokkal.
15022.

Rufpreis:
6 000 HUF
Kepes Tibor-Zsadányi Oszkár: Pécsi családfák. Pécs, 1933, László-Nyomda, 86 p.+35 t. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapélekkel, 32-33. oldalnál laza fűzéssel, a hátsó szennylap és előzéklap összeragadt. Számozott (120/50.) példány.  Kepes Tibor és Zsadányi Oszkár riportjai, 70 karikatúrával illusztrálva.
15023.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,43
13,53
15024.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF