Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 60

cca 1930 Maradhat ez így? Nem, nem, soha. Magyar Nemzeti Szövetség irredenta fém tábla. / Irredentist metal table. 6x8 cm
11434.

Rufpreis:
6 000 HUF
1932 Max Herrmann-Neiße, ( 1886-1941 ) német író saját kézzel írt levelezőlapja Julius Haydn írónak Bécsbe / Autograph postcard of Max Herrmann-Neiße, German writer to Julius Haydn in Vienna
11435.

Rufpreis:
4 000 HUF
1934 id. Vajda Béla (?-?) által rajzolt 2 db híradó-tekercs, érdekes reklámokkal, aktuális hírekkel
11436.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,43
13,53
1934 Trieszti Cosulich Line MS. Vulcania Trieszt-New York hajút emlékei, német és magyar nyelvű ismertetőkkel, fekete-fehér fotókkal, 10 db illusztrált étlappal és 1 db illusztrált programfüzettettel, utaslistával, 2 db turista osztályra szóló jeggyel, két képeslappal, az egyiken a Vulcaniával./ 1934 The memories of a ocean trip with the Cosulich Lines MS. Vulcania from Trieste to New York, with borchures,in black and white photos, in German and Hungarian language, with 10 pieces of illustrated menu and one illustrated guide, with passenger list, with 2 ticket to the tourist class, and two postcard, one of them with the Vulcania.
11437.

1934 Trieszti Cosulich Line MS. Vulcania Trieszt-New York hajút emlékei, német és magyar nyelvű ismertetőkkel, fekete-fehér fotókkal, 10 db illusztrált étlappal és 1 db illusztrált programfüzettettel, utaslistával, 2 db turista osztályra szóló jeggyel, két képeslappal, az egyiken a Vulcaniával./ 1934 The memories of a ocean trip with the Cosulich Line's MS. Vulcania from Trieste to New York, with borchures,in black and white photos, in German and Hungarian language, with 10 pieces of illustrated menu and one illustrated guide, with passenger list, with 2 ticket to the tourist class, and two postcard, one of them with the Vulcania.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
cca 1937 A Szász-Coburg-Gothai ház magyarországi ágának kéziratos leszármazási táblája a kezdetektől a harmincas évek végéig
11438.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
1938 Ismeretlen szerző Alföldi Brigád című, a Rongyos Gárda első bécsi döntés körüli kárpátaljai tevékenységét dicsőítő verse (november 21-i keltezéssel), utalással a határmódosításra és Héjjas Ivánra, gépirat, valószínűleg a szerző dedikációjával, üvegezett fa keretben
11439.

1938 Ismeretlen szerző "Alföldi Brigád" című, a Rongyos Gárda első bécsi döntés körüli kárpátaljai tevékenységét dicsőítő verse (november 21-i keltezéssel), utalással a határmódosításra és Héjjas Ivánra, gépirat, valószínűleg a szerző dedikációjával, üvegezett fa keretben

Rufpreis:
5 000 HUF
Különleges nagy gyűjtemény Észak Erdély és Székelyföld visszatéréséről.  Kb. 100 db nagyrészt eredeti fotóval, és kb. 100 db képeslappal, valamint emléklapok, emlékbélyegzések, újságkivágások, nyomtatványok, feliratozva, időrendben 1940. szeptember 5.-től 16.-ig, településekre lebontva. 83 db Kartonlapra ragasztva, piros-fehér-zöld szélű kartonlapszéllel. Izgalmas, egyedi gyűjtemény.
11440.

Rufpreis:
220 000 HUF
594,59
647,06
cca 1940 Szalkay Jenő (1890-1961) - László György (1896-2004): Rákospalotai evangelikus nagytemplom tervrajzai, 7 lapon Szalkay Jenő aláírásával, sérüléssekkel, kissé viseltes vászon mappában, 73x62 cm és 66x53 cm közötti méretben, 10 p. A templom Magyarország első kupolás evangélikus temploma. Alapkőletétele 1936-ban volt és 1941-ben szentelték fel. A költségeket a hívek adományaiból fedezték. / cca 1940 Jenő Szalkai, György László: Evangelical Chruch of Rákospalota, with signatures of Jenő Szalkay, with damages, in a little bit damaged linenbinding folder, beetwen 73x62 cm és 66x53 cm, 10 p
11441.

Rufpreis:
48 000 HUF
129,73
141,18
1940 Hazádnak rendületlenül légy híve óh magyar!, irredenta kendő, print, selyem(?), üvegezett fa keretben, 34×37,5 cm
11442.

1940 "Hazádnak rendületlenül légy híve óh magyar!", irredenta kendő, print, selyem(?), üvegezett fa keretben, 34×37,5 cm

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
cca 1940-1950 Veres Péter (1897-1970) író, politikusról készült tusrajz (Fülöp J. 1945.), a hátoldalán a Nemzeti Parasztpárt zalai szervezetének pecséjtével, és Veres Péter fotója, 14x9 cm.
11443.

Rufpreis:
8 000 HUF
1942 Hajós Alfréd (1878-1855) olimpiai bajnok, műépítész aláírt levele barátjának születésnapjára
11444.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
1943 Pattantyús-Ábrahám Dezső 1919-es miniszterelnök 2 db gépelt levele illetve hozzá kapcsolódó adásvételi szerződés fogalmazványa, a leveleken P. Ábrahám sajátkezű aláírásával
11445.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF