Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 49

Szász Béla: Nemzetiségpolitikánk válsága. A dunai kérdés. Budapest, 1932, Attila-Nyomda Rt., 104 p.+ 12. tábla, (összesen 12) három kihajtható mellékleten. Kiadói papírkötés. Felvágatlan példány. Ezt leszámítva jó állapotban.
12356.

Rufpreis:
5 000 HUF
Masaryk G. T. élete, működése és hatása. Szerk.: Darvas Sándor, Surányi Géza, Várady Aladár. Pozsony, [1930], Pocisk J. és társa. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban. /  In a worn out cloth binding, otherwise in good condition.
12357.

Rufpreis:
5 000 HUF
Somogyi Ede: Szumirok és magyarok. Budapest, 1903, Rákosi Jenő Budapesti Hírlap Újságvállalata, 2+270+1. Kiadói picit szakadt gerincű papírkötés.
12358.

Rufpreis:
5 000 HUF
Sassi Nagy Lajos: A turánizmus, mint nemzeti, faji és világeszme. Bp., 1918, Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt., 48 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos, de egyébként jó állapotban. A magyarországi turán-mozgalom előfutárának, Sassi Nagy Lajosnak (1867-1929 után) alapmunkája.
12359.

Sassi Nagy Lajos: A turánizmus, mint nemzeti, faji és világeszme. Bp., 1918, "Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt., 48 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos, de egyébként jó állapotban. A magyarországi turán-mozgalom előfutárának, Sassi Nagy Lajosnak (1867-1929 után) alapmunkája.

Rufpreis:
5 000 HUF
15
Kis magyar legendárium és Szent István királynak intelmei. Eredetiből forditotta Tormay Cecilia Bp., 1930. Kapisztrán nyomda. 1 t., 174 p.,. E könyv első kiadásakor a váci Kapisztrán Nyomda betűivel, merített papiroson, száz számozott példány nyomatott. Ez a 77., kézzel számozott, az írónő által aláírt példány. Papírborítékban, jó állapotban
12360.

Rufpreis:
5 000 HUF
Sir John Lubbock: A történelem előtti idők, megvilágítva a régi maradványok s az újabbkori vadnépek életmódja és szokásai által I-II. Az eredeti harmadik kiadás után fordította Öreg János. A fordítást átvizsgálta Pulszky Ferencz. Bp., 1876. Királyi Magyar Természettudományi Társulat, 350 p. + 1 tábla (színes litográfia) + 324 p. Kiadói egészvészon kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé fakó és sérült gerinccel.
12361.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,89
12,94
Farkas Emőd Diákhősök 48-ban. Regényes történet a szabadságharcból a tanuló ifjuság számára. Bp. é. n. Magyar Kereskedelmi Közlöny. 176 p. A 127. oldaltól a szerző egyéb hazafias elbeszéléseit tartalmazza. Festett, kiadói egészvászon-kötésben, gerincen egy kis hibával
12362.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
9,41
Áldor Imre: Kossuth és Perczel. Bp., 1868, Heckenast Gusztáv, 94+1 p. Átkötött félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kissebb sérüléssel a borítón, de egyébként jó állapotban.
12363.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00
Török-Tatár-Kuruc Világ Nyugatmagyarországon és Bécs ostroma. Szerk.: Gantner Antal. Sopron, é.n., Goldschmied Sándor Könyvnyomdája. Kiadói papírkötés, kissé szakadt gerinccel, de egyébként jó állapotban. / Paperbinding, in Hungarian language.
12364.

Rufpreis:
2 000 HUF
13
Guoth Kálmán: Eszmény és valóság Árpádkori királylegendáinkban. Kolozsvár, 1944, Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, de egyébként jó állapotban./ Paperbinding, in Hungarian language.
12365.

Rufpreis:
2 000 HUF
Mályusz Elemér: A magyar történettudomány. (Budapest, 1942), Bólyai Akadémia. Kiadó félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, de alapvetően jó állapotban./ Half-linen-binding, in Hungarian language.
12366.

Rufpreis:
2 000 HUF
Némäti Kálmán: Nagy-Magyarország ismeretlen történelmi okmánya. Bp., 1911, [Pápai Ernő ny.], 78 p. Kiadói egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel, az elülső szennylapnál a kötést megerősítették, a hátsó szennylap részben hiányzik, az utolsó lapon ragasztás nyomaival, egy-két helyen aláhúzással, a címlapon bejegyzés: Tiszteletpéldány.
12367.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF