Stich

Zahl der Lose: 27

1831 Az életmentő készület rajzolatja, mellyel a fojtó levegővel fertőztetett helyre veszély nélkül behatolhat, Régi rézmetszet légzőkészüléket viselő emberről. Megjelent a Tudományos Gyűjteményben / 1831 Antique etching depicting a man with anti-gas breathing device and mask. 25x40.
11006.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
cca 1840 J. Alt: Zugligeti táj Budán. Színezett lithográfia paszpartuban / Lithography 28x23 cm
11007.

Rufpreis:
4 000 HUF
17
cca 1840 J. Alt: Kilátás a budai bástyáról a hegyek felé. Vérmező. Színezett lithográfia paszpartuban / Lithography 28x23 cm
11008.

Rufpreis:
4 000 HUF
1857 Csárdás. Lotz Károly festménye nyomán készült kőnyomat. Guérard készítette Lemercier párizsi műhelyében. A lap Andrássy Manó Hazai vadászatok és sport Magyarországon című vadászati munkájában jelent meg- Példányunk szép állapotú nyomat egy két halvány folttal, üvegezett keretben / Large lihography from the work of Mano Andrassy, regarding hunting in Hungary. In glazed frame. Picture size: 45x40 cm
11009.

Rufpreis:
140 000 HUF
378,38
411,76
A balatoni hajózás története linómetszetekben. Ötlet és szöveg: Dr. Sági Károly, grafika: M. Kiss József. Készült 50 példányban kézinyomással. Tizenegy linómetszet papírtokban. A két szerző aláírásával. Kiadói egészvászon védőtokban. A metszetek kifogástalan állapotban.
11010.

Rufpreis:
6 000 HUF
Than Mór (1828-1899): Mátyás király tudósai és művészei körében. Michalek Lajos (1859-1945) nagyméretű kőnyomata a XIX. sz. végéről. Nagyméretű üvegezett fa keretben. / King Matthias and his scolars and artists. Large lithography in glassed frame. Print size: 33x76. Frame size: 72x113 cm
11011.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,27
76,47
1708 Mesterségek fametszetes bemutatása, 17 fametszetes ábra különféle mesterségekkel, magyar, német és latin nyelvű feliratokkal. Comenius, Johannes Amos: Orbis Pictus - A Látható Világ háromféle nyelven, az az: Minden derekassab az világon lévő dolgocnak és ez életben való cselekedeteknec le-ábrázolása ...Nürnberg, 1708. Az ábrák papírlapra felragasztva. Serfőző, fazekas, kötélverő, asztalos, méhész, szakács és mások. 17 db 10x7 cm nagyságú fametszet. /  1708 Professions. 17 woodcut images from Comeniuss work: Orbis Pictus. The images depiction different occupations, including honey-making, brewing, cooking.... About 10x7 cm each
11012.

1708 Mesterségek fametszetes bemutatása, 17 fametszetes ábra különféle mesterségekkel, magyar, német és latin nyelvű feliratokkal. Comenius, Johannes Amos: Orbis Pictus - A Látható Világ háromféle nyelven, az az: Minden derekassab az világon lévő dolgocnak és ez életben való cselekedeteknec le-ábrázolása ...Nürnberg, 1708. Az ábrák papírlapra felragasztva. Serfőző, fazekas, kötélverő, asztalos, méhész, szakács és mások. 17 db 10x7 cm nagyságú fametszet. / 1708 Professions. 17 woodcut images from Comenius's work: Orbis Pictus. The images depiction different occupations, including honey-making, brewing, cooking.... About 10x7 cm each

Rufpreis:
36 000 HUF
97,30
105,88
cca 1759 A View of Wilton in Wiltshire, the Seat of the Right Honourable the Earl of Pembroke -- Vue de Wilton dans Comté de Wilts, la maison et jardin magnifique du Comte de Pembroke. A Wilton House, Pembroke earljeinek híres vidéki rezidenciája, rézmetszet, papír, rajzolta és metszette Luke Sullivan (1705-1771), 39×53 cm /  cca 1759 A View of Wilton in Wiltshire, the Seat of the Right Honourable the Earl of Pembroke -- Vue de Wilton dans Comté de Wilts, la maison et jardin magnifique du Comte de Pembroke. The famours English country house of the Earls of Pembroke, copper etching, paper, drawn and etched by Luke Sullivan (1705-1771), 39×53 cm
11013.

Rufpreis:
6 000 HUF
1787 A View of the Vocleuse near Avignon -- Veue de Vocleuse prés Avegnon, hidegtű, papír, id. George Barrett (1728/32-1784) festménye nyomán rajzolta és metszette Archibald Robertson (műk. 1777-1796), Henry Scottnak (1746-1812), Buccleuch harmadik hercegének ajánlva, 41×53,5 cm /  1787 A View of the Vocleuse near Avignon -- Veue de Vocleuse prés Avegnon, drypoint, paper, after the painting of George Barrett the Elder (1728/32-1784) drawn and etched by Archibald Robertson (fl. 1777-1796), dedicated to Henry Scott (1746-1812), 3rd Duke of Buccleuch, 41×53,5 cm /
11014.

Rufpreis:
6 000 HUF
1791 Az Istenanya elszenderülése, rézmetszet, papír, görög nyelvű magyarázó szöveggel, 57×44,5 cm /  1791 Dormition of the Mother of God, copper etching on paper, with notes in Greek, 57×44,5 cm
11015.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
cca 1842 Straße von Gibraltar den 16ten Juli 1842, 6 részes litográfia, Königliche Lithographische Institut zu Berlin, 51×35 cm /  cca 1842 Straße von Gibraltar den 16ten Juli 1842, lithography in six pieces, Königliche Lithographische Institut zu Berlin, 51×35 cm
11016.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
cca 1842 Blick vom Jeneralife auf die Alhambra den 7ten Juli 1842, litográfia, Königliche Lithographische Institut zu Berlin, 27×31,5 cm /  cca 1842 Blick vom Jeneralife auf die Alhambra den 7ten Juli 1842, lithography, Königliche Lithographische Institut zu Berlin, 27×31,5 cm
11017.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
18

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF