Keramiken

Zahl der Lose: 273

11282.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,46
64,71
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Kínáló hölgy. Jelzett, talpán egy pattanással, ettől eltekintve jó állapotban, m: 31 cm
11283.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Capodimonte jellegű, monumentális fajansz kancsó, szép állapotban, m: 45 cm
11284.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,46
64,71
Sarkantyu Judit (1947- ): ZEN meditációs installáció. Egyedi készítésű kerámia, színes mázakkal, 6 részből áll, hibátlan, d: 21 cm alatt
11285.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
Kálmán Anikó, a művész hagyatékából: Lámpa. Jelzett, kis kopással, Iparművészeti Vállalat címkével, d: 27 cm, m: 26 cm
11286.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,46
64,71
11287.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Füzesi Zsuzsa (1953-): Kisváza. Jelzett, hibátlan, m: 10 cm
11288.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Szekeres Károly (1940- ): Zöld díszváza, jelzett, repedéssel, d: 22 cm, m: 14,5 cm   ///  1969-ben a siklósi művésztelepen készített először kerámia reliefet és falburkolatot - ezt követően kerámia, ill. porcelán anyagú architekturális kompozíciók sorát alkotta meg. Sorozatgyártásra is alkalmas falburkoló elemei variálhatók, és ezáltal számos komponálási lehetőséget kínálnak. A muráliák felületét gyakran kontrasztosan modellálja, a lágy ívvel domborodó formák közé ékelt, vagy az alapsíkból erőteljesen kidomborodó geometrikusan mintázott elemek, a pozitív-negatív formák fény-árnyék ellentétein alapuló vizuális hatását is kiaknázva ezzel. Samottos tűzálló agyagból vagy kőcserépből, samottal kombinált porcelánból létrehozott váza-kompozíciói organikus formákat idéznek. Egyszer elnagyolt megmunkálással kialakított felületükbe növényi szárakat és rostokat nyom, máskor a magastűzű égetés spontán hatásait kihasználva szándékoltan idéz elő repedéseket. Hasonló módon alkotja objektjeinek egy csoportját is. Az emberi kéz formálta mű természeti környezettel való viszonyának minősége foglalkoztatja, ez a szándék a külső térbe helyezett plasztikáiban érvényesül a legszembetűnőbben. Legújabb munkáin a geológiai formákhoz hasonló magra geometrikus elemeket applikál.
11289.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Váza. Jelzett, hibátlan, m: 17 cm
11290.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Éneklő pár. Jelzett, kopással, m: 19,5 cm
11291.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Szabó Kinga: Dísztányér szarvassal. Jelzett, kopással, d: 19,5 cm
11292.

Rufpreis:
5 000 HUF
11293.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF