Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 161

Bevilaqua Borsody Béla-Mazsáry Béla: Pest-Budai kávéházak. Kávé és kávémesterség. 1535-1935. I-II. kötet. Művelődéstörténeti tanulmány. 1-2. köt. Bp., 1935, Budapesti Kávésok Ipartestülete,(Athenaeum-ny.), 526 p.+ 18 (kétoldalas képtáblák) t.; 3+534-976 p.+ 16 (kétoldalas képtáblák) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötések, az I. kötet hátsó borítója hiányzik, a II. kötet nem teljes (Teljes: 534-1467 p.+26 t.) és a II. kötet könyvteste szétvált.
19024.

Rufpreis:
6 000 HUF
1973 Budapest. A Főváros folyóirata XI. évf. 1-6., 8-12. szám. Átkötött félvászon-kötésben.
19025.

Rufpreis:
3 000 HUF
Gál Kelemen: A kolozsvári unitárius kollégium története (1568-1900). I-II. kötet. [Teljes.] [Kolozsvár], 1935. Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt. 568 p.; 590 p. Egyetlen kiadás. A kétkötetes monográfia első kötete Erdély felekezeti viszonyainak változását mutatja be, majd rátér a kolozsvári iskolaalapítások és iskolaigazgatások történetére; a második kötet lényegesen diákközpontúbb: a monográfia második kötete a tanrenddel, a konviktusban lakó diákok életmódbeli sajátosságaival, tanulmányi és fegyelmi ügyeivel kapcsolatban árul el számos részletet. Monoki 1963. Fűzve, egységes kiadói borítóban. Jó példány.
19026.

Rufpreis:
6 000 HUF
Böle Kornél: Spanyol földön. Útirajz. A szerző, Bőle Kornél (1887-1961) író, filológus, domonkos szerzetes által DEDIKÁLT, dátumozott (1931. IV. 30.) példány! Bp.,[1927.] , Stephaneum, 472 p. + 1 (kihajtható térkép) t. + 27 t. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopott borítóval.
19027.

Rufpreis:
4 000 HUF
1897 Az ezeréves Magyarország. Képes félhavi folyóirat. 1897. Szerk.: Laurencic Gyula. Felelős szerk.: Kácser Lipót. Arthur Heyer rajzaival. Erdélyi Mór fotóival. Bp., 1897, Légrády, 100 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált haránt-alakú félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal.
19028.

Rufpreis:
5 000 HUF
Debrecen története 1., 2., 4. köt. 1.: 1693-ig. Szerk.: Szendrey István; 2.: 1693-1849. Szerk.: Rácz István; 4.: 1919-1944. Szerk.: Tokody Gyula. (Öt kötetben teljes). Debrecen, 1981-1986, Debrecen Megyei Városi Tanács V.B. Művelődési Osztálya. Kiadói egészvászon-kötés, a 2. kötet borítóján kisebb sérüléssel, kissé sérült kiadói papír védőborítókban.
19029.

Rufpreis:
4 000 HUF
Mikecs László 2 műve: Románia. Útijegyzetek. Bolyai Könyvek. Bp., 1940, Bolyai Akadémia. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval, sérült, foltos kiadói papír védőborítóban. + Csángók. Bp., 1989, Optimum. Reprint kiadás. 5 db térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
19030.

Rufpreis:
3 000 HUF
Magyarország helységnévtára 1944. Hozzákötve: A Magyarországtól elcsatolt területek községeinek és városainak névjegyzéke. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., [1944], Hornyánszky Viktor Rt., XII+680+114 p. Átkötött modern aranyozott egészműbőr-kötésben, kopott, javított gerinccel.
19031.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Turisták Lapja - 50 esztendő (1888-1938). 50. évf. 12. sz., 1938. december + Név- és tárgymutató a Turisták Lapja 1-50. évfolyamához (1888-1938). Összeáll.: Papp László. [Egy kötetben]. Bp., 1939, Magyar Turista Egyesület, 1 sztl. lev.+ 503-876 p.; 54 p. Kiadói papírkötés, sérült, szakadt borítóval.
19032.

Rufpreis:
4 000 HUF
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. köt. Ludwig Rohbock illusztrációival. Bp., 1987, Európa. Reprint kiadás, kísérőfüzettel. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban (a kísérőfüzet kissé sérült), kiadói papírtokban.
19033.

Rufpreis:
4 000 HUF
19034.

Rufpreis:
3 000 HUF
Horváth Lajos - Kovacsics József: Magyarország történeti statisztikai helységnévtára 15. Pest megye. Bp., 2000., KSH Népszámlálási Főosztály. Kiadói papírkötés.
19035.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF