Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 180

Horváth A. János - Dr. Thirring Gusztáv: Szeged és környéke részletes kalauza. Részletes helyi kalauzok 5. Bp., 1925, Turistaság és Alpinizmus, 48 p. + 1 (kihajtható térkép) t. Szövegközi fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült, javított gerinccel.
18024.

Rufpreis:
2 000 HUF
18025.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Dr. Cholnoky Jenő: Erdőn, mezőn, sivatagon át. Milliók Könyve - Az Ifjúságnak 5. sz. Bp., 1933, Singer és Wolfner, 108+(20) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként sérült lapszélekkel.
18026.

Rufpreis:
1 800 HUF
Lehigh Valley Railroad. The Route of The Black Diamond. N[ew] Y[ork], 1926., A. L. Reid, 47 p.+1 (kihajtható térkép) t. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18027.

Rufpreis:
2 400 HUF
Sopron. Budapest Székesfőváros Iskolai Kirándulóvonata. 7. Bp., 1934, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kihajtható térkép mellékletekkel. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
18028.

Rufpreis:
1 800 HUF
A szép Sopron - Soproni képeskönyv. Összeáll.: Dr. Heimler Károly. Magyar tájak, magyar városok I. Bp., 1933, Somló Béla (Hungária-ny.), 86 p. Oldalszámozáson belül egészoldalas, fekete-fehér fotókkal. Magyar, német, olasz, francia, angol nyelvű függelékkel. Kiadói papírkötés, sérült, a fűzéstől elváló borítóval. + Sopron idegenforgalmi prospektus, kihajtható, egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Tűzött papírkötés, kissé sérült.
18029.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
18030.

Rufpreis:
5 000 HUF
Sándor Károly: A lévai céhek történetéből: Léva, 2011, Reviczky Társulás. 55 p. Megjelent 400 példányban. Magyar nyelven, angol és szlovák nyelvű összefoglalóval. Kiadói papírkötés.
18031.

Rufpreis:
2 400 HUF
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Kínai rejtelmek. Ford.: Sajó Aladár. Bp., [1930], Franklin-Társulat, 179+(1) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
18032.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Állatok, emberek és istenek. Beasts men and gods. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1926], Franklin, 240 p.+1 (Ossendowski menekülésének útja Ázsiában, kihajtható térkép) Kiadói aranyozott egészvászon kötés
18033.

Rufpreis:
1 000 HUF
9
Sven Hedin: Pekingtől Moszkváig. Ford.: Dr. Balassa József. Bp.,(1925), Franklin, 231+1 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói kissé kopott, aranyozott félvászon kötésben. Volt leventeegyleti könyvtár pecséttel
18034.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
Leidenfrost Gyula (1885-1967): Keserű tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1936], Franklin, 223+1 p. +24 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.
18035.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF