Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 322

Boehn, Max von: Die Mode. Menschen und Moden im neunzehnten Jahrhundert. Nach Bildern und Kupfern der Zeit ausgewählt von Dr. Oskar Fischel. Text von - - . I-III. köt. München, 1912-1915, F. Bruckmann. Rendkívül gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Egységes kartonált papírkötésben, festett lapélekkel, néhány kis sérüléssel. Kopott, kissé sérült karton tékában.
18437.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
18438.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
18439.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Szántó Tibor (szerk.): Bartók Béla köszöntése. Bp., 1988. Láng. Egészbőr kötésben sorszámozott 505/1000. Borsos Miklós számozott, jelzett rézkarc mellékletével. Kiadói vászonkötésben, papír tékában
18440.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Carsten-Peter Warncke: Théátre dAmour. Vollständiger Nachdruck der kolorierten Emblemata amatoria von 1620. Essay and texte von - -. Köln,2004,Taschen. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18441.

Rufpreis:
5 000 HUF
Fettich Nándor: Magyar stílus az iparművészetben. I-II. köt. A mű III. kötetben teljes. Bp., 1943-1944, (vitéz Csaba és Tsa. Nyomda- Kir. M. Egyetemi Nyomda), 103+1 p. + XXIV t.; 76 p. + XLVIII t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Felvágatlan lapokkal. Kiadói papírkötés, jó állapotban.   A szerző, Fettich Nándor (1900-1971) régész, ötvös által Voit Pál (1909-1988) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány.
18442.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
A köztulajdonba vett műkincsek első kiállítása. 1919. Műcsarnok. Bp., 1919., Közoktatásügyi Népbiztosság, (Hornyánszky Viktor-ny.), 100 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben.  Voit Pál (1909-1988) művészettörténész autográf monogramjával a címlapon.
18443.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Balogh Jolán: Kolozsvári kőfaragó műhelyek XVI. század. Szerk.: Beke László és Marosi Ernő. Bp., 1985., MTA Művészettörténeti Kutató Csoportja, 441 p. Az oldalszámozás után a 288 fekete-fehér fotóval illusztrált. Egyedi könyvkötői átkötött aranyozott egészbőr-kötés, ex libris bejegyzéssel, szép állapotban.
18444.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Kassák Lajos: Reklám és modern tipográfia. Szerk.: Csaplár Ferenc. Bp., 1999, Kassák Múzeum, 93+(3) p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
18445.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Domanovszky György: Magyarország egyházi faépítészete. Bereg megye. A szerző, Domanovszky György (1909-1983) művészettörténész, etnográfus, muzeológus által Voit Pál (1909-1988) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. Pajának régi barátsággal és szeretettel Gyurka. Bp., 1936., Pázmány Péter-Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézete,(Sárkány Nyomda Rt.-ny.), 106+1 p. + 11 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos gerinccel és a gerincen egészen apró sérüléssel.
18446.

Domanovszky György: Magyarország egyházi faépítészete. Bereg megye. A szerző, Domanovszky György (1909-1983) művészettörténész, etnográfus, muzeológus által Voit Pál (1909-1988) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. "Pajának régi barátsággal és szeretettel Gyurka." Bp., 1936., Pázmány Péter-Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézete,(Sárkány Nyomda Rt.-ny.), 106+1 p. + 11 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos gerinccel és a gerincen egészen apró sérüléssel.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
26,47
Szakács Margit: Fényképészek és fényképészműtermek Magyarországon (1840-1945). Bp, 1997, Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval, ceruzás bejelölésekkel, bejegyzésekkel, egy kijáró lappal.
18447.

Rufpreis:
8 000 HUF
Kádár Zoltán: Pannónia ókeresztény emlékeinek ikonográfiája. 22 képpel. Bp., 1939. Stephaneum. 62 p + 8 t Genthon István művészettörténésznek DEDIKÁLT. Kiadói papírborítóval
18448.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF