Bücher: Religion

Zahl der Lose: 29

18733.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
Joseph Maria, Graf von Thun und Hohenstein. Der vier Evangelien und Geschichte der Apostel verbesserte und mit Anmerkungen erläuterte Uebersetzung. Passau, 1763. Gabriel Mangold.691 p + 18. Korabeli bordázott egészbőr kötésben, Egy két lap széle kissé sérült
18734.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
Szentek életével foglalkozó könyvtétel, közte Szent Imre, két könyvben Jaschik Álmos illusztrációival, 3 kötet:   Szentek legendái. Régi és új legendás könyvekből fordította és összeállította Dr. Révay József. Az elöljáró beszédet írta Dr. Leopold Antal. A könyvdíszeket és a könyv kötését Jaschik Álmos tervezete és rajzolta. Bp.,[1926], Franklin, XV+456 p. +16 t. Eg Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kopott borítóval, a hátsó szennylap sérült, kissé hiányos.;   A boldogságos Szűz Mária élete, tisztelete, szenthelyei, legendái. Szerk.: Lévay Mihály. A könyvdíszeket és a könyv kötését Surányi István tervezete és rajzolta. Bp., [1934], Franklin, 511 p. +13 t. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kopott borítóval, egy táblán szakadással.;   Révay József: Árpádok virága. Szent Imre herceg. Az ajánlást írta: Huszár Károly. Az előszót írta Dr. Lányi József. A könyvdíszeket és a könyv kötését Jaschik Álmos tervezete és rajzolta. Bp.,[1929.], Franklin-Társulat, XIV+391 p.+16 t. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kopott borítóval.;
18735.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
18736.

Rufpreis:
8 000 HUF
A XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus emlékkönyve. Közrebocsájtja a Kongresszus előkészítő főbizottsága. Bp., 1938, Szent István-Társulat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, kis folttal, de alapvetően jó állapotban.
18737.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,89
12,94
Christkatholisches Lese- und Gebethbuch zum Gebrauche für alle Stände. [XVIII. sz. végi, német nyelvű imakönyv]. Wien, 1796, Aloys Dollischen Buchhandlung, 1 t. + 357+(7) p. Korabeli viseltes egészbőr-kötésben.
18738.

Rufpreis:
4 000 HUF
Wiseman Miklós (Nicholas Wiseman): Fabiola vagy a katakombák egyháza. Ford. Haudek Ágoston. Steinle Ede illusztrációival. Bp., 1888, Szent István Társulat,XIII,14-468 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott,
18739.

Rufpreis:
3 000 HUF
Müller Lajos: Asztétika és Misztika. I-II. Bp.,1940-1935,Korda. Az Aszéktika 2. kiadás. Kiadói papírkötés, foltos borítókkal és gerincekkel, az Aszkétika borítója szakadt.
18740.

Rufpreis:
3 000 HUF
1896-1899-1901 Protestáns Szemle 3 évfolyama: 1896 VIII. évf., 1899. XI. évf. füzet, benne: Emlékkönyv a Magyar Protestáns Irodalmi Társaság 1899. szeptember 20-én Debreczenben tartott harmadik nagygyűlésről, 1901 XIII. évf., benne: Emlékkönyv a Magyar Protestáns Irodalmi Társaság ötödik vándorgyűléséről. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítókkal, kissé foltos lapélekkel, néhány ceruzás aláhúzással.
18741.

Rufpreis:
4 000 HUF
18742.

Rufpreis:
2 400 HUF
Bolberitz Pál - Gál Ferenc: Aquinói Szent Tamás filozófiája és teológiája. (Aquinói Szent Tamás: Lét és lényeg. A teológia összefoglalása). Bp., 1987, Ecclesia, 581+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18743.

Rufpreis:
1 600 HUF
Erdélyi Zsuzsanna: Hegyet hágék, lőtőt lépék. Archaikus népi imádságok. Ortutay Gyula előszavával. A könyvdíszek Gyulai Lívusz linóleummetszetei. Bp., 1978, Magvető. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18744.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF