Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 146

Századunk tanúja - Habsburg Ottó. Habsburg Ottó (1912-2011), Habsburg Regina (1925-2010), Habsburg Wallburga (1958-), Habsburg Károly (1961-) által aláírt példány, Habsburg Ottó csak a címlapon, a többiek még egy helyen egy fotónál. Szerk.: Simonéé Dr. Tigelmann Ilona. [Tatabánya], 1989, Komárom Megyei Moziüzemi Vállalat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18129.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
18130.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
18131.

Rufpreis:
38 000 HUF
102,70
111,76
18132.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
26,47
A nagy-károlyi gróf Károlyi család összes jószágainak birtoklási története. 1-2. köt. A család megbízásából kiadja gróf Károlyi László. Bp., 1911., Franklin, XXII+2345+1 p. + 1 (kihajtható tábla) t. ; 358 p. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítókkal, az I. kötet gerince elvált a borítótól, és a könyvtest szétvált, a II. kötet kötése szétvált és a gerinc sérült, a 2. kötetből a 2. kihajtható tábla hiányzik.
18133.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
18134.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Fraknói Vilmos: Mátyás király levelei. Külügyi osztály. 1458-1490. A M. T. Akadémia Történelmi Bizottságának megbízásából közzéteszi Fraknói Vilmos. Reprint kiadás!. Kiadói aranyozott műbőr kötésben  Rendkívül ritka szakmunka. A Mátyás-kor egyik fontos forrása még reprint változatban is.
18135.

Rufpreis:
8 000 HUF
Rákóczi album. II. Rákóczi Ferenc és kurucai. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n. [cca 1905], Pesti Napló (Hornyánszky Viktor-ny.),140 p. + 10 t. (ebből 9 színes; a táblák előtt feliratozott hártyapapírral). Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói rendkívül dekoratív, aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, foltokkal, egy lapon kisebb szakadással, néhány kissé foltos lappal.
18136.

Rufpreis:
6 000 HUF
Rexa Dezső: Kossuth Lajos azt izente... 48-49 a népköltészetünkben. A szerző, Rexa Dezső (1872-1964) irodalomtörténész, levéltáros, helytörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1948., Tokaji-ny. Kiadói papírkötés.
18137.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Pálóczi Horváth György: Chamberlain a felelős. Európa két éve. Bp., 1939., Magánkiadás, (Athenaeum-ny.), 156+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
18138.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
18139.

Rufpreis:
4 000 HUF
Kenéz Béla: Ipari öntudatunk ébresztői és munkálói. Bp., 1943, Országos Iparegyesület (Globus-ny.), 295 p. Egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kis sérüléssel, ex libris-szel. Dálnoki-Kováts Jenő által Vitéz Endre (András?) úrnak, az Országos Iparegyesület fogalmazójának dedikált példány.
18140.

Kenéz Béla: Ipari öntudatunk ébresztői és munkálói. Bp., 1943, Országos Iparegyesület (Globus-ny.), 295 p. Egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kis sérüléssel, ex libris-szel. Dálnoki-Kováts Jenő által "Vitéz Endre (András?) úrnak, az Országos Iparegyesület fogalmazójának" dedikált példány.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF