Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 220

18690.

Rufpreis:
34 000 HUF
91,89
100,00
Láng Mihály: A munkaszeretetre való nevelés módja. (3-12 éves magyar gyermekek kézi-munkáinak gyüjteménye.) A képeket rajzolta Láng Mihályné. Bp., 1900., Athenaeum, VII+196 p.+1-11,13-76 t. Egyetlen kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült kötéssel, kissé foltos lapokkal, a táblákon szakadással, a 12. tábla hiányzik, a 62-es tábla kétszer szerepel.
18692.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
18693.

Rufpreis:
5 000 HUF
Tóbiás Áron: Krúdy világa. Bp., 1964, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. Első kiadás! Megjelent 1500 példányban. Kiadói egészvászon kötés, kissé foltos borítóval.
18694.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Magyar énekkönyv polgári leányiskolák számára. Szerk.: Hoppe Rezső és Sztankó Béla. II. rész. (A második osztály számára). Bp., 1927, Franklin-Társulat, 120 p. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal. + [Nogáll János (1820-1899)]: Die Mutter der Barmherzigkeit zu Rimini. [...] Pest, 1850, Eisenfels és Emich-ny., 36 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, kijáró lapokkal, két lap hiánnyal (7-10 old.)
18695.

Rufpreis:
1 600 HUF
Kemény János: Itéletidő. Történetek és rajzok a havas életéből. A szerző, magyargyerőmonostori báró Kemény János (1903-1971) író, költő, színházigazgató, mecénás által ALÁÍRT, dátumozott példány. Kolozsvár, 1938., Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva-ny.), 218+4 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé foltos borítóval, foltos lapélekkel.
18696.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
László Dezső: A siető ember. Tanulmányok a magyar múltból. A szerző, László Dezső (1904-1973) által Muzsnai László (1897-1983) református lelkész, valláspszichológus és filozófus, teológiai tanár részére DEDIKÁLT példány. Cluj/Kolozsvár, 1935., Erdélyi Fiatalok, 89+5 p. Kiadói papírkötés, laza fűzéssel, kijáró lapokkal (6 lap: címlap - 14. oldalig.)
18697.

Rufpreis:
6 000 HUF
Némethi Lajos: GriMaszk. Versek a színházról. Kaján Tibor rajzaival. Miskolc, 2010, Herendi 2004 Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Kaján Tibor (1921-2016) grafikus, karikaturista által DEDIKÁLT példány.
18698.

Rufpreis:
6 000 HUF
18699.

Rufpreis:
5 000 HUF
Ady Endre: Ifjú szívekben élek + Bendetz: Ady Endre jellemrajza kézírása alapján 11 írásképpel. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
18700.

Rufpreis:
1 600 HUF
Soros, a gólem igaz története. Az EIR különjelentése (1997 áprilisa). Ford.: Bajnai Péter. Kapu Füzetek 1. Bp., 1997, Magyar Kapu Alapítvány. Kiadói papírkötés.
18701.

Rufpreis:
1 000 HUF
1943 Forrás, irodalmi és kritikai folyóirat, I. évf. 1. sz. (induló szám), 1943. január. Kiadja a Kulturális Egyesületek Szövetsége. Bp., Forrás-ny., 128 p. Benne Kállay Miklós, Szinyei Merse Jenő, Tormay Cécile, Wass Albert és mások írásaival. Kiadói tűzött papírkötés, a borító és az első lap sérült.
18702.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF