Weltweit Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 216

Franciaország 1919. Versailles 1919. június 28. / Pax Mundi (Világbéke) kétoldalas, peremén jelzett bronz emlékérem a Németországgal aláírt versailles-i békeszerződésről. Szign.: Marcelle Renée Lancelot-Croce (59mm) T:2,2- patina / France 1919. Versailles 28 Juin 1919 / Pax Mundi (World Peace) two-sided bronze medallion, marked on the edge. Commemorative medal for the Versailles peace treaty signed with Germany. Sign.: Marcelle Renée Lancelot-Croce (59mm) C:XF,VF patina
34036.

Franciaország 1919. "Versailles 1919. június 28. / Pax Mundi (Világbéke)" kétoldalas, peremén jelzett bronz emlékérem a Németországgal aláírt versailles-i békeszerződésről. Szign.: Marcelle Renée Lancelot-Croce (59mm) T:2,2- patina / France 1919. "Versailles 28 Juin 1919 / Pax Mundi (World Peace)" two-sided bronze medallion, marked on the edge. Commemorative medal for the Versailles peace treaty signed with Germany. Sign.: Marcelle Renée Lancelot-Croce (59mm) C:XF,VF patina

Rufpreis:
5 000 HUF
Franciaország 1950. Chaine des Rotisseurs Gasztronómiai Társaság 1248-1950 ezüstözött bronz kétoldalas emlékérem eredeti tokjában, Szign.:Albert David (63mm) T:1- France 1950. Chaine des Rotisseurs Gastronomic Company 1248-1950 silver plated two-sided bronze commemorative medallion in original box, Sign.:Albert David (63mm) C:AU
34037.

Franciaország 1950. "Chaine des Rotisseurs Gasztronómiai Társaság 1248-1950" ezüstözött bronz kétoldalas emlékérem eredeti tokjában, Szign.:Albert David (63mm) T:1- France 1950. "Chaine des Rotisseurs Gastronomic Company 1248-1950" silver plated two-sided bronze commemorative medallion in original box, Sign.:Albert David (63mm) C:AU

Rufpreis:
6 000 HUF
Franciaország 1950. Chaine des Rotisseurs Gasztronómiai Társaság 1248-1950 ezüstözött bronz kétoldalas emlékérem, Szign.:Albert David (63mm) T:1- France 1950. Chaine des Rotisseurs Gastronomic Company 1248-1950 silver plated two-sided bronze commemorative medallion, Sign.:Albert David (63mm) C:AU
34038.

Rufpreis:
6 000 HUF
Franciaország 1977. Peter Paul Rubens flamand festő születésének 400. évfordulója a UNESCO megbízásából készült kétoldalas jelzett Br emlékérem füllel. Szign.:Sr. Santucci. Francia és angol nyelvű tanúsítvánnyal, eredeti műanyag tokban (59mm) T:1,1- kis ph France 1977. The 400th Anniversary of the birth of Flemish painter Peter Paul Rubens two-sided marked Br commemorative medallion with ear, commissioned by UNESCO. Sign.:Sr. Santucci. With a certificate in french and english, in its original plastic case (59mm) C:UNC,AU small edge error
34039.

Franciaország 1977. "Peter Paul Rubens flamand festő születésének 400. évfordulója" a UNESCO megbízásából készült kétoldalas jelzett Br emlékérem füllel. Szign.:Sr. Santucci. Francia és angol nyelvű tanúsítvánnyal, eredeti műanyag tokban (59mm) T:1,1- kis ph France 1977. "The 400th Anniversary of the birth of Flemish painter Peter Paul Rubens" two-sided marked Br commemorative medallion with ear, commissioned by UNESCO. Sign.:Sr. Santucci. With a certificate in french and english, in its original plastic case (59mm) C:UNC,AU small edge error

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Franciaország 1985. 20 éves a Párizsi Amerikai Akadémia 1965-1985 / Val-de-Grâce Apátság kétoldalas festett emlékérem műgyantába ágyazva (70x70mm) T:1 France 1985. 20 Anniversary of Paris American Academy 1965-1985. / Abbaye du Val de Grace two sided painted commemorial medallion embedded in synthetic resin (70x70mm) C:UNC
34040.

Franciaország 1985. "20 éves a Párizsi Amerikai Akadémia 1965-1985 / Val-de-Grâce Apátság" kétoldalas festett emlékérem műgyantába ágyazva (70x70mm) T:1 France 1985. "20 Anniversary of Paris American Academy 1965-1985. / Abbaye du Val de Grace" two sided painted commemorial medallion embedded in synthetic resin (70x70mm) C:UNC

Rufpreis:
3 000 HUF
Franciaország 1987. Gazdasági és Szociális Tanács / Francia Köztársaság peremén jelzett bronz emlékérem. Szign.: Chauvenot (70mm) T:1-,2 France 1987. Conseil Économique et Social / République Française bronze medallion, marked on the edge. Sign: Chauvenot (70mm) C:AU,XF
34041.

Rufpreis:
2 000 HUF
Hollandia 1977. Királyi Lövészet 4x bronz + ezüstözött bronz emlékérem szett tokban T:1 ujjlenyomat, patina Netherlands 1977. Europees Koningscieten 4x bronze + silver plated commemorative medallion set in case C:UNC fingerprint, patina
34042.

Hollandia 1977. "Királyi Lövészet" 4x bronz + ezüstözött bronz emlékérem szett tokban T:1 ujjlenyomat, patina Netherlands 1977. "Europees Koningscieten" 4x bronze + silver plated commemorative medallion set in case C:UNC fingerprint, patina

Rufpreis:
2 000 HUF
Hollandia 1994. október 1. AEGON fennállásának 150. évfordulója Ag emlékérem a Holland Állami Pénzverde kiadásában magyar nyelvű tájékoztatóval (0.720/38mm) T:PP Netherlands 1994. AEGON 150th anniversary Ag medallion from the Risjsk Munten with Hungarian information (0.720/38mm) T:PP
34043.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
Hollandia DN A levegő óceánja minden népet egyesít / KLM - Holland Királyi Légitársaság - A világ legrégebbi légitársasága ezüstözött bronz emlékérem (38mm) T:XF patina, kopott ezüstözés Netherlands ND The air ocean united all the peoples / KLM - Royal Dutch airlines - Worlds oldest airlines silvered bronze medallion (38mm) C:XF patina, worn silvering
34044.

Hollandia DN "A levegő óceánja minden népet egyesít / KLM - Holland Királyi Légitársaság - A világ legrégebbi légitársasága" ezüstözött bronz emlékérem (38mm) T:XF patina, kopott ezüstözés Netherlands ND "The air ocean united all the peoples / KLM - Royal Dutch airlines - World's oldest airlines" silvered bronze medallion (38mm) C:XF patina, worn silvering

Rufpreis:
2 400 HUF
Hongkong ~1997. Legislative Council bronz emlékérem, fa dísztokban (70mm) T:1  Hong Kong ~1997. Legislative Council bronze commemorative medallion in wooden display case (70mm) C:UNC
34045.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
26,47
Izrael 1963. A varsói gettó lázadás 20. évfordulója 1943-1963 / Örök nevet adok nekik [amelyet nem lehet eltörölni] Ézsaiás 56:5 kétoldalas Br emlékérem (59mm) T:1,1- patina Israel 1963. The Warsaw Ghetto Uprisings 20th Anniversary 1943-1963 / I will give them an everlasting name [that shall not be cut off] Isaiah 56:5 two-sided Br commemorative medallion (59mm) C:UNC,AU patina
34046.

Izrael 1963. "A varsói gettó lázadás 20. évfordulója 1943-1963 / Örök nevet adok nekik [amelyet nem lehet eltörölni] Ézsaiás 56:5" kétoldalas Br emlékérem (59mm) T:1,1- patina Israel 1963. "The "Warsaw Ghetto Uprisings 20th Anniversary 1943-1963 / I will give them an everlasting name [that shall not be cut off] Isaiah 56:5" two-sided Br commemorative medallion (59mm) C:UNC,AU patina

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Izrael 1966. A Szuezi válság 10. évfordulója kétoldalas jelzett Ag emlékérem, peremén 2454 sorszámmal, eredeti műanyag tokban (49,54g/0.935/45mm) T:1- kis ü. Israel 1966. The Sinai Campaign 10th Anniversary two-sided marked Ag commemorative medallion with 2454 serial number mark on the edge, in its original case (49,54g/0.935/45mm) C:AU small ding
34047.

Izrael 1966. "A Szuezi válság 10. évfordulója" kétoldalas jelzett Ag emlékérem, peremén "2454" sorszámmal, eredeti műanyag tokban (49,54g/0.935/45mm) T:1- kis ü. Israel 1966. "The Sinai Campaign 10th Anniversary" two-sided marked Ag commemorative medallion with "2454" serial number mark on the edge, in its original case (49,54g/0.935/45mm) C:AU small ding

Rufpreis:
14 000 HUF
37,84
41,18

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF