Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 19

Varga István: Az Izráeliták régi rendtartásai és szokásai. (Sidó antiquitas, vagy archaeologia). Az exegetica theologia harmadik része. Kiadta tanítványai számára - - Sz. I. M. D. és professor. Debreczenbenn, 1818, Tóth Ferentz, I-VI, 7-383+1 p. Korabeli félbőr-kötés, foltos lapokkal, névbejegyzéssel.
17531.

Varga István: Az Izráeliták' régi rendtartásai és szokásai. ('Sidó antiquitas, vagy archaeologia). Az exegetica theologia harmadik része. Kiadta tanítványai számára - - Sz. I. M. D. és professor. Debreczenbenn, 1818, Tóth Ferentz, I-VI, 7-383+1 p. Korabeli félbőr-kötés, foltos lapokkal, névbejegyzéssel.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
17532.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
17533.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
A zsidó Budapest. Emlékek, szertartások, történelem. Szerk.: Komoróczy Géza. 1-2. köt. Bp., 1995, MTA Judaisztikai Kutatócsoport. Kiadói papírkötésben.
17534.

Rufpreis:
6 000 HUF
Lőwinger Sámuel: Zecharja könyvének egysége. A második zsidó honalapítás problémái Zecharja prófáciáinak tükrében. Bp., 1941. 52p. Kiadói papírkötésben, sérüléssel
17535.

Rufpreis:
4 000 HUF
13
Stern, [Max Emanuel]: Gebete der Israeliten. [Izraelita imakönyv]. Wien, 1876, Josef Schlesinger. Héber és német nyelven. Dekoratív, réz és csont rátétekkel díszített bársonykötésben, kissé viseltes állapotban, helyenként sérült, kijáró lapokkal.
17536.

Rufpreis:
3 000 HUF
Weisz Pál: Az aggada Jónáthán ben Uzziel targumában. Bp., 1931 50p. Sérült papírborítóval
17537.

Weisz Pál: Az aggada Jónáthán ben 'Uzziel targumában. Bp., 1931 50p. Sérült papírborítóval

Rufpreis:
3 000 HUF
23
Héber nyelvű könyv. Újrakötött egészvászon kötés, kopottas állapotban.
17538.

Rufpreis:
3 000 HUF
Jakab Réka: Bérlőből polgár. Pápa város zsidó közösségének társadalom- és gazdaságtörténete 1748-1848. Bp.-Pápa, 2014., LHarmattan - Magyar Nemzeti Levéltár Veszprém Megyei Levéltára. CD-melléklettel. Kiadói papírkötés.
17539.

Rufpreis:
2 000 HUF
Mezei András: Honfoglaló. Versek. Az 50 éves Izrael köszöntése. New York-Bp.-Jeruzsálem,(1998),Múlt és Jövő. Kiadói papírkötés.   A szerző, Mezei András (1930-2008) író, költő által Pomogáts Béla (1934-) Széchenyi-díjas kritikus, tanár, irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány.
17540.

Rufpreis:
2 000 HUF
The Haggadah with a revised English translation. reprintje. 91p. Kiadói papírkötésben foltos borítóval
17541.

Rufpreis:
1 000 HUF
17542.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF