Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 380

Edvi Illés Pál: Népszerű földleírás két földképpel, történet- és törvénytan. Pest, 1844., Eggenberger és Fia, 118 p. Térkép nélkül. Korabeli kartonált papírkötés, szennyalapok nélkül, egy lapon firkával, az utolsó lap szakadt.
17677.

Rufpreis:
8 000 HUF
Oliver Sacks: Zenebolondok. Mesék a zenéről és az agyról. Ford.: Bobák Orsolya. Az elme kerekei. Bp., 2010., Akadémiai Kiadói. Kiadói papírkötés.
17678.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Edvi Illés Pál: Első oktatásra szolgáló kézikönyv, vagyis A legszükségesebb tudományok összesége... 1. köt.: Közhasznú népi olvasókönyv négy részben. Buda, 1841., M. Kir. Egyetem, I-VI, 7-140 p. Harmadik, megjavított és bővített kiadás. Korabeli kartonált papírkötésben, foltos lapokkal, néhány lapon bejegyzéssel, két lapon firkával.
17679.

Edvi Illés Pál: Első oktatásra szolgáló kézikönyv, vagyis A' legszükségesebb tudományok' összesége... 1. köt.: Közhasznú népi olvasókönyv négy részben. Buda, 1841., M. Kir. Egyetem, I-VI, 7-140 p. Harmadik, megjavított és bővített kiadás. Korabeli kartonált papírkötésben, foltos lapokkal, néhány lapon bejegyzéssel, két lapon firkával.

Rufpreis:
6 000 HUF
Howard, P. A láthatatlan légió. Bp., 1939, Nova. Félvászon kötés, ráragasztott fénymásolt borítóval, kopottas állapotban.
17680.

Rufpreis:
6 500 HUF
17,57
19,12
Herczeg Ferenc: Breviárium. A szerző, Herczeg Ferenc (1863-1954) által ALÁÍRT példány. Bp.,1932,Singer és Wolfner, 206+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, néhány kissé foltos lappal.
17681.

Rufpreis:
3 000 HUF
9
Simone de Beauvoir: Egy jóházból való úrilány emlékei. Ford.: Nagy Péter. Európa Zsebkönyvek. Bp., 1988, Európa. Kiadói papírkötés. A címlapon beragasztott kivágáson a szerző autográf cím- és névbejegyzésével!
17682.

Rufpreis:
5 000 HUF
1929 A Toll c. irodalmi folyóirat I. évf. 33. száma, 1929. dec. 1. Szerk.: Kaczér Vilmos. Benne József Attila Favágó c. versének első megjelenése (a vers először ebben a folyóiratban, majd 1931-ben Döntsd a tőkét, ne siránkozz c. kötetben jelent meg); továbbá Kiss Dezső, Lakatos László, Kézai Simon és mások írásai. A címlap Berény Róbert munkája. Bp., Viktória-ny., 30+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, a borító sérült, elvált a tűzéstől.
17683.

Rufpreis:
5 000 HUF
17684.

Rufpreis:
6 000 HUF
17685.

Rufpreis:
5 000 HUF
17686.

Rufpreis:
5 000 HUF
Kibédi Varga Áron: Amszterdami krónika 1999. Pozsony, 2000, Kalligram. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által Konrád György (1933-2019) Kossuth-díjas író részére DEDIKÁLT példány.
17687.

Rufpreis:
5 000 HUF
Né/ma? Tanulmányok a magyar neoavantgárd köréből. Szerk.: Deréky Pál és Müller András. Aktuális avantgárd 3. Bp., 2004., Ráció. Kiadói papírkötés.  Az egyik szerkesztő, Deréky Pál (1949-) József Attila-díjas irodalomtörténész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
17688.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF