Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 166

[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, mellyben a szent histórián kívül a Magyar Kir. Birodalomnak és Erdély országnak I. földleírása, II. mostani polgári állapotja, s III. a magyar nemzetnek története ifjak számára leábrázoltatik. Pest, 1837, Trattner-Károlyi, V+6-200+47 p. Nyolczadik megjobbított kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, hiányzó szennylapokkal, hiányzó térképpel, a címlap és az utolsó lap javított, a táblák belseje és az utolsó lap foltos.
16000.

[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, mellyben a' szent histórián kívül a' Magyar Kir. Birodalomnak és Erdély országnak I. földleírása, II. mostani polgári állapotja, 's III. a' magyar nemzetnek története ifjak számára leábrázoltatik. Pest, 1837, Trattner-Károlyi, V+6-200+47 p. Nyolczadik megjobbított kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, hiányzó szennylapokkal, hiányzó térképpel, a címlap és az utolsó lap javított, a táblák belseje és az utolsó lap foltos.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Carter, Howard: Tut-Ankh-Amen koporsója és múmiája. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, belsejében sérült lapok.
16001.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
16002.

Rufpreis:
6 000 HUF
16003.

Rufpreis:
6 000 HUF
Román János: Források Sárospatak település és építészettörténetéhez. Források és regesták Sárospatak település- és építészettörténetéhez a XVI-XVIII. századi mezővárosi prokollumokban. Szerk.: Filep Antal. A Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeum Forráskiadványai 2. Sárospatak,1965., Sárospataki Rákóczi Múzeum. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 450 példányban.
16004.

Rufpreis:
6 000 HUF
16005.

Rufpreis:
5 000 HUF
16006.

Rufpreis:
8 000 HUF
Magyarország és Erdély képekben. Kiadják és szerkesztik: Kubinyi Ferencz és Vahot Imre. I. és II. kötet [egybekötve]. Pest, 1853-1854,Emich, 2+7-132 p.+ 5 t (litográfiák).; 4+160 p.+6 t. Gazdag szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, az a címlap és az utána következő (7/8.) lap kijár, néhány lapon bejegyzéssel, három lap sérült (95/96, 157/158/,159/160), valamint hiányzó lapokkal: az I. kötetből: 1-6. oldalak, 75-86., 91-94. oldalak, valamint csak 5 tábla (!), a II. kötetből: 19-22., 56-94.,97-98., 155-156.,161-162. oldalak, és csak 6 tábla!
16007.

Rufpreis:
5 000 HUF
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Magyarország I. kötete. Bp., 1888, Magyar Királyi Államnyomda, XVI+526 p. + 1 t. (Színes képmelléklet: Ormánsági népviselet Baranyában, Feszty Árpád rajza, kromocinkográfia). Rendkívül gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Átkötött, aranyozott gerincű félműbőr-kötésben, néhány kissé foltos lappal, ex libris-szel.
16008.

Rufpreis:
5 000 HUF
Guide Technique de Budapest. Édité par Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. [Budapest műszaki útmutatója. Francia nyelvű kiadás]. Szerk.: Edvi-Illés Aladár. Bp., 1896, Pátria, VIII+468 p.+3 sztl. lev. (hirdetések)+70 t.+5 kihajtható melléklet. Számos szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációval. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült, kopottas borítóval.
16009.

Guide Technique de Budapest. Édité par Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. [Budapest műszaki útmutatója. Francia nyelvű kiadás]. Szerk.: Edvi-Illés Aladár. Bp., 1896, "Pátria", VIII+468 p.+3 sztl. lev. (hirdetések)+70 t.+5 kihajtható melléklet. Számos szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációval. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült, kopottas borítóval.

Rufpreis:
3 000 HUF
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mistery in Asia. Ford.: Sajó Aladár. Modern utazók, felfedezők Könyvtára. Bp., [1925]. Franklin, 267+1 p. Első magyar kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötés, kopott borítóval, az utolsó lap és a hátsó szennylap hiányzik.
16010.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
16011.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF