Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 284

Jókai Mór: Utazás egy sírdomb körül. Bp., 1889, Révai, 199 p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas fametszetekkel, fénynyomatokkal illusztrálva. Kiadói dekoratív, aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, helyenként foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
17506.

Rufpreis:
6 000 HUF
Bartók Lajos: Téli regék. Elbeszélő költemények. Jankó János, Neogrády Antal, Spányi Béla, Vágó Pál és Vastagh György rajzaival. Bp., [1889], Légrády, (4)+83+(2) p. Oldalszámozáson belül szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopottas borítóval, helyenként foltos lapokkal, ázásnyomokkal.
17507.

Rufpreis:
6 000 HUF
Klaszikus német kisregények. Vál.: Lator László. Ford. többen. Helikon Klasszikusok. Bp., 1968., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kiadói műanyag védőfóliában. Számozott (1055./1800) példány.
17508.

Rufpreis:
6 000 HUF
Karl May 5 német nyelvű kiadása:  Durch das Land der Skipetaren.;  Die Sklavenkarawane.;  Auf fremden Pfaden.; Winnetou III. köt.;  Durchs Wilde Kurdistan.;  Dresden-Freiburg,én.,Karl May Verlag - Freidrich Ernst Fehsenfeld. Kiadói egészvászon-kötések, nagyrészt kopott boítókkal, kettő kötése javított, az egyik fűzése laza, az egyik elülső szennylapja hiányzik.
17509.

Rufpreis:
1 600 HUF
[Shakespeare, William]: Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,[Hornyánszky], Hornyánszky, 1 t.+132 p.+12 (színes, feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott,dombornyomásos illusztrált egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, folttal.
17510.

Rufpreis:
5 000 HUF
17511.

Rufpreis:
5 000 HUF
Éjszakai állatkert. Antológia a női szexualitásról. Szerk.: Forgács Zsuzsa Bruria, Gordon Agáta, Bódis Krisztina. Bp., 2005., Artizánok. Kiadói kartonált papírkötés.
17512.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,43
13,53
17513.

Rufpreis:
5 000 HUF
17514.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00
Gárdonyi Géza: Göre Gábor Bíró úr Könyvei sorozat 9 kötete. Bp., én., KÖZDOK. Reprint. Kiadói papírkötés.
17515.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,43
13,53
Mérleg sorozat 6 kötete:  Karl Jaspers: Bevezetés a filozófiába.;  Sigmund Freud: Mózes, Michelangel Mózese.;  Thomas de Quincey: Egy angol ópiumevő vallomásai.;  Mary McCarthy: Velence közelről.;  Montaigne: A tapasztalásról.;  Jean Blot: A Szent Hegy. Bp., 1983-1987.,Európa. Kiadói papírkötés.
17516.

Rufpreis:
4 000 HUF
Utunk Poholjába. Kalevala-kutatások Magyarországon. Összeáll., a bevezetést írta, a jegyzeteket s a szemelvényes bibliográfiát készítette Nyirkos István. Marketta Huitu előszavával. Békéscsaba, 1985., Tevan Andor Nyomdaipari Szakközép- és Szakmunkásképző Iskola. Kiadói egészvászon-kötés. Számozott (5./1100), a Kossuth Lajos Tudományegyetem Magyar Nyelvészeti, Irodalmi és Néprajzi Intézete részére készült példány.
17517.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,43
13,53

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF