Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 346

Slatinay Ernő: Az élet és a művészet. Dolgozatok a Kir. Magy. Pázmány Péter Tudományegyetem Philosophiai Seminariumából 31. Bp., 1939, szerzői magánkiadás (Kir. M. Egyetemi Ny.), 46+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, ragasztott gerinccel.
17434.

Rufpreis:
1 200 HUF
Váradi József: Az emberért vívott harc neveléstudományi következményei. A Szent István Akadémia hittudomány-bölcseleti osztályának értekezései III. köt. 5. sz. Bp., 1939, szerzői magánkiadás (Stephaneum-ny.), 14 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé fakó borítóval, bélyegzővel.
17435.

Rufpreis:
1 200 HUF
Gönczy Pál: Vezérkönyv a magyar á-b-c és elemi olvasókönyv tanításához. Tanítók számára. Bp., 1902., M. Kir. Egyetemi Nyomda, 114 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, pár lapon aláhúzással, műanyag védőfóliában.
17436.

Rufpreis:
3 000 HUF
M[aurice] Maeterlinck: A vakok. Fordította: Marquis Géza. Bp., 1921., Pán,(Thália Műintézet Rt.-ny.), 57 p.+ 2 (Jaschik Álmos illusztrációi) t. Kiadói papírkötés, Cserna Juliska-kötés, a borítón kopásnyomokkkal.   Nyomtatott 700 példányban velinpapíron a Thália műintézet Rt.nál. 1-21-ig egészbőrkötésben, 21-700-ig egész vászonkötésben. De ez számozatlan példány.
17437.

M[aurice] Maeterlinck: A vakok. Fordította: Marquis Géza. Bp., 1921., Pán,(Thália Műintézet Rt.-ny.), 57 p.+ 2 (Jaschik Álmos illusztrációi) t. Kiadói papírkötés, Cserna Juliska-kötés, a borítón kopásnyomokkkal. "Nyomtatott 700 példányban velinpapíron a Thália műintézet Rt.nál. 1-21-ig egészbőrkötésben, 21-700-ig egész vászonkötésben." De ez számozatlan példány.

Rufpreis:
2 000 HUF
dr. Makai Ernő: Az államadósságok törlesztése. Bp., é.n. Lampel 160p. Kiadói papírkötésben, festett lapélekkel.
17438.

Rufpreis:
2 000 HUF
Paul Claudel: A selyemcipő vagy a legrosszabb nem mindig bizonyos. Ford.: Semjén Gyula. Vigilia-Könyvek 5. [Bp.,1935], Pázmány Péter Irod. Társ, (Pallas-ny.), 317+2 p. Első magyar kiadás. A borító illusztrációja Szőnyi István (1894-1960) munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kis szakadással.
17439.

Rufpreis:
1 000 HUF
Dancs József: Utak és állomások. Bp., 1978, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17440.

Rufpreis:
800 HUF
Körmendi Lajos: Öt perc az élet. A kötet illusztrátora, Bényi Árpád (1931-2006) festőművész által aláírt példány,(Menny és Pokol c. fejezetnél.) Karcag, 1997, Barbaricum Könyvműhely. 151 p. Kiadói papírkötés, alákúzásokkal.
17441.

Rufpreis:
1 600 HUF
Dávid Gyula: 1956 Erdélyben és ami utána következett. Magyar Esszék. Bp., 2016., Nap Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben
17442.

Rufpreis:
1 400 HUF
Krúdy Gyula: A podolini kísértet. Modern Írók Könyvtára. Bp., 1906, Rákosi Jenő. Első kiadás. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az utolsó 4 lap laza, szakadt, a hátsó szennylapon ceruzás jegyzettel.
17443.

Rufpreis:
1 000 HUF
Eszterhás István: Vérző karcolatok I. Kétszer radikális Gyuri. Cleveland, 1958, szerzői magánkiadás. 47 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17444.

Rufpreis:
1 000 HUF
Eszterhás István: Mendő Szabó Mári néni komendál. Cleveland, 1960, Magyar Könyvtár. 118 p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány.
17445.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF