Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 346

Balázs Béla: Kalandok és figurák. Vázlatok. Gyoma, 1918., Kner Izidor, 1 (címkép, Balázs Béla arcképe)+203 p. Első kiadás. A címlap Kozma Lajos munkája. Korabeli avantgárd egészvászon-kötés, (Kner Erzsébet-kötés?), festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
17362.

Rufpreis:
3 000 HUF
Florenz, Karl: Dichtergrüsse aus dem Osten. Japanische Dichtungen. Leipzig - Tokyo, s. d., C. F. Amelangs Verlag - Hasegawa.Gazdagon illusztrált német nyelvű táblanyomatos könyv, krepp-papír lapokkal, foltos.
17363.

Florenz, Karl: Dichtergrüsse aus dem Osten. Japanische Dichtungen. Leipzig - Tokyo, s. d., C. F. Amelang's Verlag - Hasegawa.Gazdagon illusztrált német nyelvű táblanyomatos könyv, krepp-papír lapokkal, foltos.

Rufpreis:
3 000 HUF
Jókai Mór: Kakas Márton tolltaraja. Összekötve kiválogatott versei, levelei, és apróbb elbeszéléseiből. I-II. köt. Pest, 1860., Heckenast Gusztáv, VI+2+160; VI+2+160 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, foltos lapokkal, egy lapon lapszéli kis sérüléssel, a II. rész címlapján possessori bejegyzéssel, egy lapon ceruzás firkával, az utolsó lapon bejegyzésekkel.  Jamniczky Lajos (?-1895). műépítész, könyvgyűjtő névbélyegzőivel.
17364.

Rufpreis:
3 000 HUF
21
Krasznahorkai László: Kegyelmi viszonyok. H.n., 1997, Q.E.D. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
17365.

Rufpreis:
3 000 HUF
Bata Mór: A Médiumokról. Allan Kardec nyomán a Budapesti Szellembúvárok Egyletének megbízásából. Bp., 1901., Budapesti Szellembúvárok Egylete, 219 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel, egy-két foltos lappal, pár lapon bejelöléssel.
17366.

Bata Mór: A Médiumokról. Allan Kardec nyomán a "Budapesti Szellembúvárok Egyletének" megbízásából. Bp., 1901., Budapesti Szellembúvárok Egylete", 219 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel, egy-két foltos lappal, pár lapon bejelöléssel.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
Német olvasmányok. Az írók rövid életrajzaival és a német irodalomtörténet vázlatával kézikönyvül felsőbb osztályu tanulók számára. Pest, 1864., Heckenast Gusztáv, VIII+318 p. Korabeli átkötött kopott félvászon-kötés, festett lapélekkel, néhány lapon ceruzás bejelöléssel, néhány lapon javítással.
17367.

Rufpreis:
3 000 HUF
Cholnoky Viktor: Az alerion-madár vére. Elbeszélések. Bp., 1912., Franklin. Első kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötés, Könyves M.-kötés (Kecskemét), márványozott lapélekkel, jó állapotban.
17368.

Rufpreis:
2 000 HUF
William Shakespeare: A vihar. Babits Mihály fordítása. Országh László bevezető tanulmányával. / The Tempest of Shakespeare. With a Hungarian version by Mihály Babits. Bp.,1957., Corvina. Angol nyelven. Kiadói félbőr-kötés. Számozott (382./500) példány.
17369.

Rufpreis:
2 000 HUF
George Tabori (Tábori György): Mein Kampf. Leipzig, 2004, Ernst Klett Schulbuchverlag. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
17370.

Rufpreis:
3 000 HUF
Krúdy Gyula: Őszi versenyek. Gyoma, 1946, Válasz (Kner Izidor-ny.), 111+(1) p. Szabó Vladimir illusztrációival. Kiadói papírkötés, a borítón és a lapok szélén kisebb ázásnyomokkal. Számozott (702.) példány.
17371.

Rufpreis:
1 800 HUF
Luis Vélez de Guevara: A sánta ördög. Szegő István fordítását átdolgozta: Benyhe János. Kondor Béla rézkarcaival. Bp., 1962, Európa. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, a borítón ragasztással, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány. Megjelent 5000 példányban.
17372.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Charles DIckens: Karácsonyi ének. Kísérteties karácsonyi történet. Ford:: H. László Éva. Kárpáti Aurél bevezetőjével. Kolozsváry Sándor rajzaival. Bp.,1943,Officina, 123+1 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, eredeti kiadói papír védőborítóban. Megjelenésének 100. évfordulójára, Kolozsváry Sándor színes rajzaival.
17373.

Charles DIckens: Karácsonyi ének. Kísérteties karácsonyi történet. Ford:: H. László Éva. Kárpáti Aurél bevezetőjével. Kolozsváry Sándor rajzaival. Bp.,1943,Officina, 123+1 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, eredeti kiadói papír védőborítóban. "Megjelenésének 100. évfordulójára, Kolozsváry Sándor színes rajzaival."

Rufpreis:
2 000 HUF
20

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF