Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 215

Nagy Imre (szerk.): Szentes. Bp., Magyar Festmények Monográfiája Kiadóhivatala. Kiadói dombornyomott egészvászon kötés, kopottas állapotban.
15024.

Rufpreis:
4 000 HUF
Dr. Gallina Frigyes: Tíz év története Budapest Életében. Bp., 1930, Bp. Székesfőváros Közönsége. Kiadói egészbőr kötés, kopottas állapotban.
15025.

Rufpreis:
4 000 HUF
Solymossy Sándor: Uti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmáciából. Bp.,1901, (Pesti Könyvnyomda Rt.), 4+244+1 p. Átkötött modern egészvászon-kötés,
15026.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
Strausz Adolf: Románia gazdasági és néprajzi leírása. Magyar iparosok részére. Iparosok Olvasótára V. évf. 4-5. sz. Bp., 1899., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai.), 95 p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói foltos egészvászon-kötés.
15027.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
9,41
25
Horling Róbert - Trogmayer Ottó: Szeged. Mindkét szerződ dedikálásával. Bp., én. Kiadói kartonálásban.
15028.

Rufpreis:
2 000 HUF
Mihalik Sándor: A Miklós börtön. Kassa, 1942. Felsőmagyarországi Rákóczi Múzeum.  78 [1] p. 48 t. Kiadói, kissé sérült papírborítóban.
15029.

Rufpreis:
2 000 HUF
Dorogi Márton: A kunsági kisbunda. A Damjanich János Múzeum Közleményei 8-9. Szolnok, 1962, Damjanich János Múzeum. Átkötött egészvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborító bekötve. Megjelent 2000 példányban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
15030.

Rufpreis:
3 000 HUF
Móricz Miklós: Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. (Erdélyi Férfiak Egyesülete. Jancsó Benedek Társaságának Könyvei II.) Bp., 1932, Erdélyi Férfiak Egyesülete,(Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.),216 p.+ 2 t. (térképmellékletek.) Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, jó példány
15031.

Rufpreis:
1 800 HUF
Erland Nordenskiöld: Indiánok és fehérek. (Vándorlások Bolíviában). Képekkel és térképpel. Ford.: Ballengger Róbertné. A Hat Világrész XIV. köt. Bp.,(1911.), Világirodalom-Kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, javított gerinccel, kissé kopott borítóval, a borítón címkével, intézményi bélyegzéssel.
15032.

Rufpreis:
2 400 HUF
Cholnoky Jenő: A Kárpátoktól az Adriáig. Nagy-Magyarország írásban és képben. 355 képpel, számos szövegközti ábrával és egy térképpel. Bp.,[1934], Somló Béla, 275 p. + 1 (kihajtható, színes térkép-melléklet) t. Könyvnapi kiadás. A 81. és 272. oldalak között rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált.. Korabeli félvászon kötésben
15033.

Rufpreis:
2 000 HUF
Tschürtz Nándor: A soproni evangélikus temetők története és síremlékei. Sopron, 2006. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15034.

Rufpreis:
2 000 HUF
Lampugnani, Guide: Velence és a laguna. Milano, 1910, Lampugnani. Kiadói egészvászon kötés, egyik térkép hiányzik, gerinc sérült, kopottas állapotban.
15035.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF