Bücher: Militaria

Zahl der Lose: 32

Védtörvény és az annak végrehajtására vonatkozó utasítás. Első rész: A közös hadsereg s hadi tengerészet és a honvédség kiegészítése. Bp., 1889., Pallas, 531 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, a címlap lyukas, sérült, néhány szakadt lappal, néhol aláhúzásokkal.
16535.

Rufpreis:
6 000 HUF
Lugosi József-Temesváry Ferenc: Kardok. Bp., 1988, Zrínyi Katonai Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, papírborító hátoldala karcos, kopott.
16536.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
vitéz Raics Károly: Vitézi lélek; Székesfehérvár, 1926. Szerzői (Csitáry G. Jenő) 40p. Kissé sérült papírkötésben
16537.

Rufpreis:
5 000 HUF
A magyar katona. Századunk legszebb magyar csatái. Szerk.: Ajtay Endre. Bp., 1944, Élet, 434+88 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, hiányos, a könyv Emlékalbumnál 88. oldalnál véget ér, és a fekete-fehér fotók (Arcképcsarnok) hiányoznak, amiből pár lap a könyv végében meg van, de sérült, hiányos állapotban.
16538.

A magyar katona. Századunk legszebb magyar csatái. Szerk.: Ajtay Endre. Bp., 1944, Élet, 434+88 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, hiányos, a könyv "Emlékalbumnál" 88. oldalnál véget ér, és a fekete-fehér fotók (Arcképcsarnok) hiányoznak, amiből pár lap a könyv végében meg van, de sérült, hiányos állapotban.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Marjay Frigyes: Szegedtől Uzsokig. 1919-1939. Bp., [1939], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 203 p. + XXXII t. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült állapotban.
16539.

Rufpreis:
3 000 HUF
Magyar Királyi Honvédség - Csendőrség - rendeleteinek tára. 1874. évtől 1912. aug. hó 30-ig. Az új véderőtörvény - az új katonai bűnvádi perrendtartás tárgymutatós átnézete. Összeáll.: Scherer Károly főhadnagy, m. kir. szatmári 12. honvéd gyalogezredben. Szatmárnémeti, 1912., nyn., 176 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos, kissé szakadt borítóval
16540.

Rufpreis:
3 000 HUF
Bölcke repülőkapitány naplója. Bp., 1917, Athenaeum. Újrakötött egészvászon kötés ráragasztott eredeti borítóval, kopottas állapotban.
16541.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00
Szakály Sándor: Akik a magyar királyi csendőrséget 1919 és 1945 között vezették. Történelmi-statisztikai áttekintés a magyar királyi csendőrség felső vezetőiről. Bp., 2014, Magyar Napló. Második, javított és bővített kiadás. Egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16542.

Rufpreis:
5 000 HUF
Flying aces 1914-1918. The most successful aviators of the Austro-Hungarian Monarchy and their equipment. Szerk.: Gondos László. Bp., 2016, Zrínyi Kiadó, 335 p. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
16543.

Rufpreis:
5 000 HUF
David Fraser: Rommel. I-II. köt. Ford.: Fazekas István. Bp., 1995, Victoria. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban. + DAK - Deutsches Afrika Korps. A Crusader-csaták, 1941-1942. Szerk.: Bruce I. Gudmundsson. 20. Századi hadtörténet. Debrecen, 2001, Hajja & Fiai. Kiadói kartonált papírkötés.
16544.

Rufpreis:
4 000 HUF
16545.

Rufpreis:
2 000 HUF
Hadtörténelmi Közlemények 4 db száma: 107. évf. 4. sz., 108. évf. 4. sz., 110. évf. 1-2. sz. Bp., 1994-1997, Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16546.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF