Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 244

Modern magyar festőművészek. A modern magyar festészet fejlődése. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. [Bp. 1905.] Hornyánszky-ny., 140 p. + 10 (színes, kartonra ragasztott műmellékletek, a képek előtt feliratos hártyapapírral) t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Benne Csók István, Fényes Adolf, Ferenczy Károly, Kernstock Károly, Mednyánszky László, Vaszary János, Magyar-Mannheimer Gusztáv és mások. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, szecessziós Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
16579.

Rufpreis:
5 000 HUF
10
Magyar festőművészet albuma. A magyar festészet fejlődése a régiektől az újakig. Tíz színes műmelléklettel számos műlappal és szövegképpel. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. [Bp., 1904], Hornyánszky, 140 p.+10 (műmellékletek, a képek előtt feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Benne Benczur Gyula, Borsos József, Lotz Károly, Madarász Viktor, Munkácsy Mihály, Székely Bertalan, Zichy Mihály és mások. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott, festett, egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, kis foltokkal.
16580.

Rufpreis:
5 000 HUF
A festőművészet remekei. A Szépművészeti Múzeum klasszikus gyűjteményéből. Gerő Ödön előszavával. A Pesti Napló előfizetőnek készült kiadás. [Bp.,cca 1900,] Pesti Napló,(Franklin-ny.), 7+1 p.+20 sztl. lev.+20 (műmellékletek) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott, illusztrált egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, kis foltokkal, a gerincen kis sérülésekkel.
16581.

Rufpreis:
4 000 HUF
Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. A Pesti Napló előfizetői számára készült kiadás. [Bp., 1911.] Pesti Napló,(Stephaneum-ny.), 32+128 t. 12 (színes műmellékletek) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, dombornyomott szecessziós egészvászon-kötés, Dárday és Cservenka-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
16582.

Rufpreis:
4 000 HUF
Zeneköltők albuma I-II. köt. Operettek, szalonpiécek, táncok, dalok, cabaret-számok és kuplék gyűjteménye. Bp.,[1910], Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap és Könyvkiadó-Vállalat, 206; 205 p. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötések, a borítókon kis kopásnyomokkal, a II. kötet gerincén kis sérülésekkel.
16583.

Rufpreis:
5 000 HUF
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. [Két kötetben.] Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 8+235+1+8 p.+24 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, fém plakettel, Gottermayer-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel, pár lapon szakadással, a lapok a 16. és 25. oldalak között kijárnak, a rézkarc hiányzik.
16584.

Rufpreis:
6 000 HUF
Lantos Ferenc: Vizuális kalandozások II. H.n., é.n. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16585.

Rufpreis:
6 000 HUF
16586.

Rufpreis:
5 000 HUF
Kassák Lajos, Moholy-Nagy László: Új művészek könyve. Körner Éva utószavával. Bp., 1977, Európa-Corvina. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, hártyapapír védőborítóban. Az 1922-ben Bécsben megjelent kötet facsimile kiadása.
16587.

Rufpreis:
4 000 HUF
Gross Arnold. Szerk. és a bevezető tanulmányt írta: Sinóros Szabó Katalin. Bp., 1993., Dunakönyv. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16588.

Rufpreis:
5 000 HUF
Gajdos Tibor: Szabadka képzőművészete. Történelmi áttekintés a kezdetektől 1973-ig. Szabadka, 1995, Szabadegyetem. Megjelent 500 példányban. 364 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16589.

Rufpreis:
5 000 HUF
Nicholas II Esterházy. 1765-1833. Un prince hogrois collections. Kiállítási katalógus. Paris, 2007., Editions de la Réunion des Musées Nationaux. Francia nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben.
16590.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF