Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 51

1697 Levél Paar Károly Józsefnek, az osztrák örökös tartományok főpostamesterének Franz Martin von Clar budai postamestertől. Clar a levélben Paar közbenjárását kéri a közte és a budai püspök közötti házvásárlási vita elintézésében. Nyolc német nyelven beírt oldal. / 1697 Letter from the postmaster of Buda Franz Martin von Clar to duke Carl Joseph von Paar with a reqest for intervention of Paar in a debated house-contract between Clar and the bishop of Buda. 8 pages in German. Nagyra
12933.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,14
147,06
1887 Laudon István (1862-1924) ungvári tanár, botanikus nagyméretű díszer pergamen tanári oklevele 60x50 cm
12934.

Rufpreis:
6 000 HUF
1896 gróf monyorókeréki Erdődy István (1812-1896) halotti értesítőjének kézzel rajzolt terve. Erdődy képviselte Magyarországot az 1867-es magyar-horvát kiegyezésen. Sérült, hiányos 39x25 cm
12935.

Rufpreis:
5 000 HUF
cca 1896-1903 Emlékkönyv több, részben rajzos bejegyzéssel, többségében magyar, kisebb részben magyar nyelven, szecessziós dombornyomott bőrkötésben, aranyozott lapélekkel
12936.

Rufpreis:
6 000 HUF
1900 Párizs világkiállítás attrakciói perforált jegyeket tartalmazó jegyfüzet, aranyozott egészbőr kötésben / Paris, Expo - collection on tickets for the attracions in leather binding.. Some of them used 12 cm
12937.

Rufpreis:
5 000 HUF
1909 Borovszky Samu (1860-1912) saját kézzel írt levelezőlapja és sorai Dr. Iványi Bélának
12938.

Rufpreis:
3 000 HUF
cca 1913-1922 Németh András hajóskapitány fényképe és politikai tartamú valamint személyes levelei.
12939.

Rufpreis:
4 000 HUF
cca 1914 Justh Gyula (1850-1917) politikus saját kezű sorai, Abbáziából haza feleségének egy őt is ábrázoló fotólapon, foltos, elmosódott írással, 9x14 cm
12940.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
1914 Laudon István (1862-1924) ungvári tanár, botanikus kézzel írott naplórészlete néhány oldal, szárított virágokkal. Jó állapotú egészvászon kötésben
12941.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
12942.

Rufpreis:
1 400 HUF
cca 1920 Énekkar, zenekar nagyméretű tabló fotója 40x24 cm
12943.

Rufpreis:
1 000 HUF
cca 1923-1956 Nemzeti szín szalag, 1848-1923 felirattal, 3x12 cm + Régi kokárda, a hátoldalán: 1896 N. K., 1956. X. 23., III. 15. K. M. J. felirattal, kézi feliratozással, 8x6 cm
12944.

cca 1923-1956 Nemzeti szín szalag, "1848-1923" felirattal, 3x12 cm + Régi kokárda, a hátoldalán: "1896 N. K., 1956. X. 23., III. 15. K. M. J." felirattal, kézi feliratozással, 8x6 cm

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF