Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 71

1830 Helytartótanácsi jegyzőkönyv, 1830. jan., latin nyelven, 3 foltos lappal, 6 sztl. lev.
13312.

Rufpreis:
4 000 HUF
1848 Az első magyar független felelős ministerium. Kis méretű fénnyomat, keretben. 10x8 cm
13313.

Rufpreis:
8 000 HUF
13314.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
1855-1892 2 db magánjellegű levél díszes levélpapíron
13316.

Rufpreis:
1 000 HUF
cca 1860 Szász Károly (1829-1905) drámaíró, református püspök Hazámhoz c. versének autográf(?) kézirata, a szövegben két helyen eltérés van a nyomtatásban megjelent vershez képest (Hirt sem (nem) hallok már felőled, Búcsuzó anya fiának/Szent(Egy) ereklyeképet ad.), két helyen a nem szó helyett csak egy aláhúzott n betű szerepel, két-három helyen kisebb javítással, 2 sztl. lev., 14x10 cm
13317.

cca 1860 Szász Károly (1829-1905) drámaíró, református püspök Hazámhoz c. versének autográf(?) kézirata, a szövegben két helyen eltérés van a nyomtatásban megjelent vershez képest ("Hirt sem (nem) hallok már felőled", "Búcsuzó anya fiának/Szent(Egy) ereklyeképet ad."), két helyen a nem szó helyett csak egy aláhúzott n betű szerepel, két-három helyen kisebb javítással, 2 sztl. lev., 14x10 cm

Rufpreis:
50 000 HUF
135,14
147,06
1866 Desewffy .., autográf levél, borítékkal, ismeretlen hölgynek
13318.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
1880-1900 Egy bájképhez c. kissé erotikus vers kézirat, azonosítatlan személy tollából, illetve azonosítatlan személy által lejegyezve, szakadt, kissé foltos, hajtott, 2 és 1/4 beírt oldal, 2 sztl. lev., 20x15 cm
13319.

Rufpreis:
1 400 HUF
cca 1890 Missa Lajos autográf sorai névjegykártyáján, melyben felajánl egy Ferenc József -Erzsébet királyné házassagi évforduló emlékérmet
13320.

Rufpreis:
3 000 HUF
1890 Kézzel írt receptgyűjtemény 32 oldalon
13321.

Rufpreis:
2 400 HUF
cca 1890 Kiskunhalas rt. város MÁV állomásának vasútállomás kézzel rajzolt helyszínrajza karton borítóval / Railway station hand drawn outline 95x34 cm
13322.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
1891 Besztercebánya március 15 i ünnepség nemzetiszínű szalag ja kézírással kb 40 cm
13323.

Rufpreis:
3 000 HUF
14
1891 Emlékül Csilléry Benő igazgató úrnak igazgatói székétől való megválása alkalmából 1891. évi október 18-án. Kecskeméti Református Jogakadémia polgársága. Csilléry Benő fotójával. A kivonatnál Pátkay Sándor, Fodor (?) János, Szekér Károly tanulók aláírásával. Aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel, hátul sérült kötéssel, 2 sztl. lev.
13324.

1891 "Emlékül Csilléry Benő igazgató úrnak igazgatói székétől való megválása alkalmából 1891. évi október 18-án. Kecskeméti Református Jogakadémia polgársága. Csilléry Benő fotójával. A kivonatnál Pátkay Sándor, Fodor (?) János, Szekér Károly tanulók aláírásával. Aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel, hátul sérült kötéssel, 2 sztl. lev.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
26,47

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF