Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 32

Dr. Pollák Miksa: A zsidók története Sopronban a legrégibb időktől a mai napig. Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat Kiadványai VI. Bp., 1896, (Franklin-Társulat), 379 p. Átkötött félvászon-kötés, sérült, kopott borítóval, helyenként foltos lapokkal.
17173.

Rufpreis:
5 000 HUF
Bagossy Bertalan: Palesztina hajdan és most. Iskolai és magán használatra. Szatmár, 1895, Reizer János (Pázmány-ny.), 51+1 p. + 1 t. (Palesztina térképe, kihajtható, 1 : 1.000.000, 35x28,5 cm). Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, helyenként kis szakadásokkal.
17174.

Rufpreis:
5 000 HUF
Dubnov, Simon: A zsidóság története az ókortól napjainkig. Ford.: Dr. Szabolcsi Bence. Bp., [1935], Tabor (Hungária-ny.), 359 p. Kiadói egészvászon-kötés jó állapotban
17175.

Rufpreis:
3 000 HUF
Hagada. Ford.: Hevesi Ferenc, Zádor István rajzaival. Bp., 1924, OMIKE -- Stemmer Ödön. Kicsit kopott, sérült gerincű kartonált papírkötésben,
17176.

Rufpreis:
3 000 HUF
Marjanucz László: A szegedi zsidó családok a 19. században. Szeged Művelődéstörténetéből 6. Szeged, 1988, Móra Ferenc Múzeum, 52 p. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 800 példányban.
17177.

Rufpreis:
2 000 HUF
Weiszmann Noé: A talmudról Bp., 1904 22p
17178.

Rufpreis:
2 000 HUF
Zsidók Oroszországban. 1900-1929. Cikkek, dokumentumok. Ruszisztikai Könyvek I. Bp., 1995, Magyar Ruszisztikai Intézet-MTA Judaisztikai Kutatócsoport (a Soros Alapítvány támogatásával), 199 p. Kiadói papírkötés.
17179.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Dr Silberstein Eötvös Adolf: Kereskedelem és nemzetiség. Kecskemét, 1891. Tóth László 20p. Kiadói papírborítékban.
17180.

Rufpreis:
2 000 HUF
1932 A Katolikus Egyház és a Zsidó Egyház. Értekezés. Fölolvasta Aradon 1932. jún. 4-én beczkóvári Mikoss Aladár ny. őrnagy. Arad, (1932), Lovrov-ny., 24 p. Kiadói papírkötés, kissé gyűrött, foltos borítóval.
17181.

Rufpreis:
3 000 HUF
9
Gerő Ödön: Emlékezések zsidó magyar értékekre. Bp., 1933. Budai Izraelita Hitközség. Három tanulmány, többek közt Perlmutter Izsákról és Alexander Bernátról. Kiadói papírborítóval, utolsó lap hiányzik 26/27p. Ritka!
17182.

Rufpreis:
1 600 HUF
Magyarországi zsidó hitközségek 1944. április. A Magyar Zsidók Központi Tanácsának összeírása a német hatóságok rendelkezése nyomán. I. rész: Adattár. A-B (I-II.) Függelékben: A magyarországi izr. hitközségek szervezete, 1868-1950. Közzéteszi: Schweitzer József. Az eredeti kérdőívek és dokumentumok alapján sajtó alá rendezte: Frojimovics Kinga. Szerk.: Komoróczy Géza. Hungarica Judaica 6. Bp.,1994., MTA Judaisztikai Kutatócsoport. Kiadói papírkötés.
17183.

Rufpreis:
6 000 HUF
17184.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF