Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 78

cca 1920-30 kismartoni Anker nemesi család címere. Tempera, papír, jelzés nélkül. Hátoldalán német és magyar nyelvű feliratokkal. A család nemességét Anker Lipót ezredes (1863-1941), az egykori császári és királyi 16. Zita huszárezred I. világháború idején volt parancsnoka, későbbi tábornok révén nyerte. Dekoratív üvegezett fa keretben. 24x17,5 cm
12774.

Rufpreis:
6 000 HUF
12775.

Rufpreis:
38 000 HUF
102,70
111,76
1921 Felsőbabád, vecseszéki Ferenczy Ida (1839-1928) Erzsébet királyné Sisi bizalmasának levele, unokahúgához balatoni Farkas Máriához Drezdába, feltehetőleg a levelet diktálta, de saját kezű aláírás Ferenczy Idától, borítékkal, modern átirattal.
12776.

Rufpreis:
8 000 HUF
10
1921 Krammer Jenő (1900-1973): irodalomtörténész, egyetemi tanár autográf levele melyben szellemi fejlődéséről, iroidalmi kérdésekről ad számot.
12777.

Rufpreis:
1 600 HUF
cca 1922-1947 Czettler Gyula gyógyszerész Szt. Lélek gyógyszertár Budafok, 2 db régi jegyzetfüzet, számos kézzel írt bejegyzéssel (Bertalan Albert ezredes kiadási jegyzéke, leltár, pénzügyi nyilvántartások, stb.), sérült, foltos egészvászon-kötésben
12778.

Rufpreis:
1 400 HUF
cca 1925 Emlékkönyv sok beírással
12779.

Rufpreis:
1 600 HUF
1928 Gyergyai Albert (1893-1981) író, irodalomtörténész saját kézzel írt üdvözlő sorai képeslapon Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak francia nyelven
12780.

Rufpreis:
1 400 HUF
12781.

Rufpreis:
3 000 HUF
cca 1928 A Kalocsai Papnevelő Intézet leltára, kb. 16 kézzel írt oldal
12782.

Rufpreis:
1 000 HUF
cca 1930 2 db iskolai latin szótárfüzet, bejegyzésekkel, az egyik irredenta borítóval
12783.

Rufpreis:
1 200 HUF
cca 1930-1940 Bethlen István (1874-1946) gróf, politikus, miniszterelnök portréja, nyomat fém lemezen, kopott, rozsdás, Bruchsteiner és Fia, 20x15 cm
12784.

Rufpreis:
3 000 HUF
cca 1930-50 Eleőd (Eleöd) Anikó (1908-2007) és Iglói László Pál síbajnok pár fotói, levelei, képeslapjai, igazolványai, össz. 43 db. Érdekes, átnézésre érdemes anyag!
12785.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,27
76,47

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF