Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 157

Fajcsák Attila: Az egri szőlőművelés szokásai és hiedelmei. Studia Agriensia 10. Eger, 1990, Dobó István Vármúzeum. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány.
15012.

Rufpreis:
3 000 HUF
[Pfizenmayer, Eugen Wilhelm (1869-1941)] E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai)., 206 p. + 23 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (térkép) t. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón kopásnyomokkal.
15013.

Rufpreis:
2 000 HUF
10
[Merlin Moore Taylor (1886-1939)] Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+188+2 p. +19 t. Az oldalszámozáson belül egy egészoldalas térképpel. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
15014.

Rufpreis:
2 000 HUF
Sven Hedin: A vándorló tó. I-II. köt. Ford.: Mezey Dénes. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1940], Franklin-Társulat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bejegyzésekkel.
15015.

Rufpreis:
1 200 HUF
15
15016.

Rufpreis:
3 000 HUF
15017.

Rufpreis:
2 400 HUF
Griebens Reiseführer sorozat 6 kötete (Band 5, 25, 26, 48, 68, 93.), nagyrészt német, osztrák városokkal, valamint Prága: Dresden und Umgebung, Berlin und Umgebung, Prag und Umgebung, Salzburg Stadt und Land, Salzkammergut, Wien und Umgebung, Leipzig und Umgebung.Berlin, 1927-1931., Grieben. Német nyelven. Térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötések, változó állapotban, a borítókon kis kopásnyomokkal.
15018.

Rufpreis:
2 000 HUF
Vajdaság száz csodája. Rejtőzködő értékek nyomában. Szerk.: Folberth Péter, Gáspár Katalin. Bp., 2006, Totem. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóban.
15019.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
15020.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Kerekes György: A kassai kereskedők életéből. Harmadfélszázad 1687-1913. Bp., 1913., Országos Ipartestület, VI+279 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos lapokkal és borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
15021.

Rufpreis:
4 000 HUF
15022.

Rufpreis:
3 000 HUF
Apostolos Papagiannoppulos: Monuments of Thessaloniki. Thessaloniki, én., Rekos. Térkép-melléklet. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, a borítón gyűrődésnyommal.
15023.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF