Gemälde und Grafiken

Zahl der Lose: 443

10160.

Rufpreis:
6 000 HUF
Kass János (1927-2010): Háromkirályok. Rézkarc, papír, jelzett. 14,5x9 cm
10161.

Rufpreis:
8 000 HUF
Kass János (1927-2010): Menyecskék. Rézkarc, papír, jelzés nélkül, üvegezett fa keretben, 14,5×14,5 cm
10162.

Rufpreis:
6 000 HUF
Kass János (1927-2010): Menyecske. Rézkarc, papír, jelzés nélkül, üvegezett fa keretben, 14,5×14,5 cm
10163.

Rufpreis:
6 000 HUF
Kass János tizenöt rézkarca az Ember tragédiájához. (Előszó: Juhász Ferenc.) Bp., 1967, Magyar Helikon. (Kner ny., Pénzjegy ny.) 10 lev., 15 t. (rézkarcok), 15 lev. (feliratos hártyapapírok a táblákhoz). 525-ből a 121. géppel számozott példány, Kass János által aláírt. Kiadói műbőr-kötésben. Műbőr mappában. 42 cm
10164.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
Katona György (1960-): Üzenet halszagú rokonainknak. Vegyes technika, karton. Jelzett. Dekoratív fa keretben, 50x40 cm
10165.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Katona Kiss Ferenc (1909-1995): Lány portré, 1964. Olaj, vászon, jelzett. Kissé kopott fa keretben. 50×40 cm
10166.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,84
41,18
Kelen Imre (1896-1978): Bethlen István karikatúra, ceruza-tus-akvarell, papír, jelzett, paszpartuba, üvegezett fa keretben, 14,5x14,5 cm, keret: 27x20,5 cm
10167.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Kerekes József (1892-1938): Hazafelé. Olaj, vászon, jelzett. Dekoratív, sérült keretben, 60×80 cm
10168.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
Kernstok Károly (1873 - 1940): Búcsú. Akvarell, papír. 16x24 cm. Jelzett: Kernstok. Hátoldalán MNG bírálati etikett: 1607/972. A bírálat szerint Kernstok Károly színvázlata. Korabeli sérült üvegezett keretben. A Világ 1917. október 21-i számában Bölöni számol be a művész új képeiről; cím szerint is kiemeli a Nyergesújfalusi tájat, az Öntöző leányokat, a Delelő kecskéket, a Kilátást, A Duna partjánt, a téli tájképeket, és a pompás akvarelleket. Bölöni Kernstok korábbi munkáit (amelyeket annak idején nagy elismeréssel méltatott) most spekulatív konstrukciók-ként emlegeti, míg viszont a 10-es évek derekának Kernstokjában a természet őszinte hódolóját, a magyar rög legmegértőbb festőjét köszönti. Forrás: Dévényi Iván: Kernstok ( A művészet kiskönyvtára 55), Corvina Kiadó, 1970, 5-25. oldal
10169.

Kernstok Károly (1873 - 1940): Búcsú. Akvarell, papír. 16x24 cm. Jelzett: Kernstok. Hátoldalán MNG bírálati etikett: 1607/972. A bírálat szerint Kernstok Károly színvázlata. Korabeli sérült üvegezett keretben. "A "Világ" 1917. október 21-i számában Bölöni számol be a művész új képeiről; cím szerint is kiemeli a Nyergesújfalusi tájat, az Öntöző leányokat, a Delelő kecskéket, a Kilátást, A Duna partjánt, a téli tájképeket, és a "pompás akvarelleket". Bölöni Kernstok korábbi munkáit (amelyeket annak idején nagy elismeréssel méltatott) most "spekulatív konstrukciók"-ként emlegeti, míg viszont a 10-es évek derekának Kernstokjában "a természet őszinte hódolóját", "a magyar rög legmegértőbb festőjét" köszönti." Forrás: Dévényi Iván: Kernstok ( A művészet kiskönyvtára 55), Corvina Kiadó, 1970, 5-25. oldal

Rufpreis:
140 000 HUF
378,38
411,76
Kertész N. László (1943-2002): 5 mű - karikatúra,különböző technikák, mind jelezve, 13×15-17×21 cm
10170.

Rufpreis:
3 000 HUF
Kézdi-Kovács László (1864-1942): Sweet home (Isle of wight), 1911. Olaj, fa. Jelzett. Hátoldalán Kézdi-Kovács László autográf feliratával. Proveniencia: Kézdi-Kovács László fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében, majd hagyatékában. 20x29 cm / László Kézdi Kovács (1864-1942): Sweet home (Isle of wight), 1911. Oil on wood. Signed. With the painters autograph description on the reverse. 20x29 cm
10171.

Kézdi-Kovács László (1864-1942): Sweet home (Isle of wight), 1911. Olaj, fa. Jelzett. Hátoldalán Kézdi-Kovács László autográf feliratával. Proveniencia: Kézdi-Kovács László fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében, majd hagyatékában. 20x29 cm / László Kézdi Kovács (1864-1942): Sweet home (Isle of wight), 1911. Oil on wood. Signed. With the painter's autograph description on the reverse. 20x29 cm

Rufpreis:
38 000 HUF
102,70
111,76

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF