Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 141

Bilder-Atlas. Ikonographische Encyklopädie der Wissenschaften und Künste. Ein Ergänzungswerk zu jedem Conversations-Lexikon. Fünfter Band: Kulturgeschichte. Bearbeitet von Karl Gustav von Bernek, Ferdinand Bischoff, et allii. Leipzig,é.n. (cca 1875),F. A. Brockhaus, 1-4 (Vorgeschichte) +5-29 (Das Alterthum) + 30-55 (Das Mittelatler und die Neuzeit) t. Rendkívül gazdag képanyaggal, összesen 55 metszetet tartalmazó táblával illusztrált. Hiánytalan táblákkal. Német nyelven. Zweite vollständing umgearbeitete Auflage. Kiadói aranyozott, festett haránt-alakú egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, az elülső lapon gyűrődésnyommal, egy lapon szakadással, kissé foltos lapokkal, névbélyegzővel.
15655.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 2 t. (térkép-mellékletek: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. Vörös térkép, 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, szakadt, sérült, a sérülésnél hiánnyal, 63x95 cm; Magyarország gazdaságföldrajzi térképe, dr. Teleki Pál gróf, és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével hivatalos adatok alapján szerk.: Dr. Fodor Ferenc, 1:1,500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., magyar és angol nyelven, szakadt, 63x95 cm.) Első kiadás! Mind a 2 térkép meg van! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos felső lapélekkel, a hátsó táblánál, kissé sérült, laza fűzéssel.
15656.

Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 2 t. (térkép-mellékletek: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. "Vörös térkép", 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, szakadt, sérült, a sérülésnél hiánnyal, 63x95 cm; Magyarország gazdaságföldrajzi térképe, dr. Teleki Pál gróf, és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével hivatalos adatok alapján szerk.: Dr. Fodor Ferenc, 1:1,500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., magyar és angol nyelven, szakadt, 63x95 cm.) Első kiadás! Mind a 2 térkép meg van! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos felső lapélekkel, a hátsó táblánál, kissé sérült, laza fűzéssel.

Rufpreis:
6 000 HUF
Dr. Gróf Apponyi Albert: Emlékirataim. Ötven év. Ifjúkorom - Huszonöt év az ellenzékben. Bp., 1926., Pantheon Irodalmi Intézet Rt. (Globus-ny.), 286+2 p. Harmadik, átnézett kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót az átkötéskor felhasználták, az utolsó lapon kis sérülésnyommal, körbevágott, egyébként jó állapotban.
15657.

Rufpreis:
5 000 HUF
The Memory of Queen Elisabeth Preserved in Postcards. Szerk.: Hitseker Mária. Bp., 2007, Kossuth Kiadó, 157+2 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15658.

Rufpreis:
8 000 HUF
Tolnai Világtörténelme I-XX. kötet. Szerk.: Dr. Ballagi Aladár. Bp., é.n. Tolnai Nyomdaiműintézet és Kiadóvállalat Rt. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói festett, aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítókkal és gerincekkel, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
15659.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
Salacz Gábor: A magyar kultúrharc története 1890-1895. Bécs, 1938.,(Dunántúli Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és nyomda Rt.-ny.), 399 p. Átkötött félvászon-kötés.
15660.

Rufpreis:
6 000 HUF
10
Geschichte des Kaisers Napoleon von P. M. Laurent. Illustrirt von Horaz Verznet. Leipzig, 1840., J.J. Weber Verlagsbuchhandlung, 1 (díszcímlap) t. + 1 (címkép) t. +VII+904 p. Rendkívül gazdag szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, foltos lapokkal, a díszcímlap sarkán, valamint a 9/10. lap sarkán hiánnyal, 871/872. lap aljának szélén hiánnyal, valamint a 415/416. lap alsó sarkán hiánnyal, egy javított és sérült (687/688.), és egy javított (657/658.), néhány lap szélén egészen kis szakadással, megviselt állapotban.
15661.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Érsekújvári codex. Első fele. Közzéteszi: Volf György. Nyelvemléktár. Kiadja: Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Bizottsága. Régi Magyar Codexek és Nyomtatványok. IX. köt. Szerk.: Budenz J., Szarvas G., Szilády Á. Bp., 1888., Hornyánszky Viktor, XXVII+5+272 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.
15662.

Rufpreis:
4 000 HUF
15663.

Rufpreis:
2 400 HUF
15664.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Benes, Edvard: Nemzetek forradalma I-II (Ford.: Donner Pál) Bratislava-Pozsony, (1936.) Prager. Kiadói egészvászon sorozatkötésben.
15665.

Rufpreis:
5 000 HUF
Tisza István emlékére. A Kisfaludy-Társaságban tartott előadások. Bp.,1921, Athenaeum, 59 p. Félvászon-kötésben, hiányzó címképpel.
15666.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF