Drucksachen

Zahl der Lose: 277

1782 II. József császár leirata a vármegyékhez a korábban kiadott, szabad vallásgyakorlást lehetővé tevő Türelmi rendelet magyarázatáról. A leirat szeint sokan félremagyarázzák a rendeletet és megerősíti, hogy a katolikus vallást tartja üdvözítőnek, azonban arra senkit erőszakkal nem téríthetnek át, csak szabad meggyőződésből térhetnek át, aki ezt megszegi, súlyos büntetést kap. 3 beírt oldal gr. Esterházy Ferenc nyomtatott ellenjegyzésével
13693.

Rufpreis:
6 000 HUF
1815 Arad, tolvajok és haramiák magyar nyelvű körözvénye. Két oldalas nyomtatvány
13694.

Rufpreis:
4 000 HUF
15
1818 Férjet mérgező asszony halálos ítéletének hirdetménye két nyelven Ráckeve. 24x26 cm
13695.

Rufpreis:
3 000 HUF
23
cca 1830 Színezett kínai metszet lappár, 24×34 cm
13696.

Rufpreis:
3 000 HUF
1838 Athenaeum Tudományok és Szépművészetek Tára 23. szám, 8p
13697.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47
13698.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
1852 Csúny község (Moson megye) birtokosának hirdetménye telekkönyvi előmunkálatok befejezésével kapcsolatban
13699.

Rufpreis:
1 000 HUF
19
1854 Családi Lapok. III. évf. 1-12 sz. Fél évfolyam. 1854. jan. 15.-jun 30. Tudományos és szépirodalmi folyóirat. A vallás-erkölcsi műveltség, s a kath. hitélet emelésére. Kiadja: a Szent-István-Társulat. Szerk.: Ney Ferenc. Pest, 1854., Emich Gusztáv,2 (címlap)+2+III/IV+I-II+598 p. Korabeli kopott félvászon-kötésben, sérült gerinccel, javított kötéssel, foltos lapokkal.
13700.

Rufpreis:
4 000 HUF
cca 1860 Csipkés szentkép, sérült
13701.

Rufpreis:
1 400 HUF
1862 A Politikai Újdonságok c. újság kb 15-20 szórványszáma
13702.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
1863 Szökött fegyenc, rabló rögtön bírósági ítéletének hirdetménye 23x33 cm
13703.

Rufpreis:
3 000 HUF
13704.

Rufpreis:
800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF