Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 289

Széchenyi eszmevilága. I-II. kötet. Kultura és tudomány. Bp., 1912/1914, Franklin-Társulat. 175+143 p. Kiadói egészvászon/félvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
17358.

Rufpreis:
3 000 HUF
Könnyen érthető magyarázata a franczia négyesnek. Összeállította: Francz Károly. Zsombolya, é.n., Perlstein F. 18+5 p. Korabeli hirdetésekkel. Kiadói papírkötés, kisebb gyűrődésekkel, néhány lapon kissé sérült lapszélekkel.
17359.

Rufpreis:
1 000 HUF
Longfellow W. Henrik: Az arany legenda. Ford.: Jánosi Gusztáv. Bp., 1886, Franklin-Társulat. 200 p. Korabeli félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval és gerinccel.
17360.

Rufpreis:
3 000 HUF
Fekete István: Lutra. Egy vidra regénye. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Szilvássy Nándor rajzaival illusztrálva. Kiadói félvászon kötésben, kis folt a borítón
17361.

Rufpreis:
4 000 HUF
Fekete István: Hú. Bp., 1966, Móra. Elsőik kiadás. Csergezán Pál rajzaival. Kiadói félvászon kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóval,
17362.

Rufpreis:
3 000 HUF
Byron: Mazeppa. Ford.: Kosztolányi, Dezső. Gyoma, 1924, Kner Izidor. 45 p. Második kiadás. A címlapot Divéky József (1887-1951) rajzolta. Kiadói papírkötés, kiadói illusztrált papírborítóban, tulajdonosi bejegyzéssel, jó állapotban. Megjelent 700 példányban.
17363.

Rufpreis:
1 800 HUF
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp., 1948, Egyetemi Nyomda. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, kis kopással
17364.

Rufpreis:
1 600 HUF
Pettkó-Szandtner Tibor: A magyar kocsizás. Bp., 1984, Múzsák. Az 1931-es kiadás reprint kiadása. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban, a borító sarkán törésnyommal.
17365.

Rufpreis:
1 800 HUF
Madách Imre összes művei. I. kötet - Lyrai költemények. Kiadta: Gyulai Pál. Második kiadás. Bp., Athenaeum, 1894. Festett és aranyozott egészvászon kötés, aranyozott lapszélekkel, jó állapotban.
17366.

Rufpreis:
2 000 HUF
13
Emlékkönyv Berzeviczy Albert úrnak, a M. T. Akadémia elnökének, tiszteltei taggá választása harmincadik évfordulója alkalmából. Bp., 1934, Franklin. Kiadói szakadt papírkötés, kopottas állapotban.
17367.

Rufpreis:
2 400 HUF
17368.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Tolnai Új Világlexikona I-XVIII. kötet + pótkötetek. Teljes sorozat! Bp., 1926-1930, Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói dombornyomott egészvászon kötés, változó, többnyire kissé kopottas állapotban, helyenként sérült borítóval, gerinccel.
17369.

Rufpreis:
5 000 HUF
9

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF