Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 66

cca 1920-40 Irredenta hímzett konyhai falvédő Nagy-Magyarország térképpel, Adtuk könnyel, vesszük vérrel, lesz még szőllő, lágy kenyérrel felirattal, apró foltokkal, 55x70 cm
12446.

cca 1920-40 Irredenta hímzett konyhai falvédő Nagy-Magyarország térképpel, "Adtuk könnyel, vesszük vérrel, lesz még szőllő, lágy kenyérrel" felirattal, apró foltokkal, 55x70 cm

Rufpreis:
6 000 HUF
cca 1920-1944 Pámátnik feliratú aranyozott egészbőr kézzel írt jegyzetkönyv benne különféle témájú bejegyzésekkel, közte: Krisztus keresztjének története, A húsvét történetéből, Agyagipar, Porcelán, versek (Hiszek egy istenben, hiszek egy hazában...), művészeti, zenei jellegű bejegyzések... stb. Bakanóták az első világháborúból 1914-18. (több, mint 3 oldal), kopott borítóval.
12447.

cca 1920-1944 'Pámátnik' feliratú aranyozott egészbőr kézzel írt jegyzetkönyv benne különféle témájú bejegyzésekkel, közte: Krisztus keresztjének története, A húsvét történetéből, Agyagipar, Porcelán, versek (Hiszek egy istenben, hiszek egy hazában...), művészeti, zenei jellegű bejegyzések... stb. Bakanóták az első világháborúból 1914-18. (több, mint 3 oldal), kopott borítóval.

Rufpreis:
3 000 HUF
1920 Gerlóczy Zsigmond (1863-1937) orvosprofesszor által saját kézzel írt levél, borítékkal
12448.

Rufpreis:
1 200 HUF
1921 Ménes főkönyvi kivonat báró Lipthay Béla aláírásával a Lipthay birtok lóállományának leírásával a lovak részletes adataival, tenyésztésük céljával. Két íven. 42x38 cm
12449.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
12450.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
1925 Riesz Frigyes (1880-1956) és Kerékjártó Béla (1898-1946) magyar matematikusok véleményes jelentése Radó Tibor (1895-1965) matematikus magántanári képesítése tárgyában, kézirat gyanánt. Radó később az Egyesült Államokba vándorolt ki és a második világháború végén kormányzati szakértőként dolgozott, feladata volt az USA atomprogramjához német náci tudósok toborzása. 6 nyomtatott oldal, hajtásnyommal.
12451.

Rufpreis:
3 000 HUF
1926 vitéz Fábry Dániel őrnagy, József főherceg szárnysegédjének aláírt levele ismeretlennek, melyben a főherceg tulajdonában lévő antik tárgyakról szól.
12452.

Rufpreis:
4 000 HUF
12453.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,14
147,06
cca 1934-1937 Régi kemény hátú és kartonlapos fotó, képeslap és elsőáldozási emlék, foltokkal, szakadással, papírránccal, 9x14-32x24 cm
12454.

Rufpreis:
1 600 HUF
Szentimrei Jenő (született Kovács Jenő) (1891-1959) erdélyi magyar költő, író, drámaíró, kritikus, színháztörténész, színházigazgató.autográf levele Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak melyben Kölcsey könyvéről írt kritikáját köszöni meg.
12455.

Rufpreis:
3 000 HUF
1921 Krammer Jenő (1900-1973): irodalomtörténész, egyetemi tanár autográf levele melyben szellemi fejlődéséről, iroidalmi kérdésekről ad számot.
12456.

Rufpreis:
3 000 HUF
Vadász Ferenc (1916-2009) író, újságíró..autográf, személyes hangú levele Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak irodalmi és magánéleti ügyekben mint az MKP titkára
12457.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF