Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 158

Schams [Ferenc] Franz: Vollständige Beschreibung der königlichen Freystadt Pest in Ungern.  Pest, 1821. Hartleben. XVIII, 501 l. 2 sztl. lev. 1 t. (Pest rézmetszetű látképe Blaschke János munkája). Kiadói, sérült papírkötésben, a fűzés egy helyen szétvált.
15000.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
Brassó város és környéke új kalauza. Zajzon, Előpatak, Málnás, Tusnád, Kovászna, és Borszék érintésével. Brassó, 1891, Városi Idegenforgalmi Bizottság, 43+1+60 p.+XVII t. (Egészoldalas fekete-fehér fotók.) Korabeli reklámokkal. Kiadói, ragasztott papírkötésben, hiányzó térkép melléklettel, hiányzó hátsó borítóval./  New Guide of Brasov (Kronstad/Brassó) and surroundings. Zizin, Vâlcele, Tusnad Sat, Covasna, Borsec. Brasov, 1891, Muncipial Tourist Office, 43+1+60 p.+XVII t. (With full pages black and white photographs.) With ads. In Hungarian language. Paperbinding, with worn cover, with some spotties, without map without back cover
15001.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
9
15002.

Rufpreis:
8 000 HUF
Siklóssy László: A Fővárosi Közmunkák Tanácsa története. Hogyan épült Budapest? (1870-1930). Rakovszky Iván előszavával. Bp., 1931, Fővárosi Közmunkák Tanácsa, (Athenaeum-ny.), 623+1 p.+ 1 (Budapest fővárosnak átnézeti térképe, kihajtható térkép) t. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel.
15003.

Rufpreis:
6 000 HUF
15004.

Rufpreis:
4 000 HUF
15005.

Rufpreis:
3 000 HUF
Thirring Gusztáv: Budapest környéke. Gyakorlati kalauz kirándulók, turisták és a természet kedvelői részére. Bp., 1900, Magyar Turista Egyesület Budapesti Osztálya. Kissé kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
15006.

Rufpreis:
2 400 HUF
21
Szigeti Gyula Sándor: Somogyvármegye kaposvári közkórházának története és az 1904-ik évről szóló kimutatása. Kaposvár, 1905. Jancsovitsné és Szalai F. ny. 129+[1] p.+11 t. (ff. fotók az épületekről, az alapítókról és a korábbi igazgatóról)+1 mell. (alaprajz, kihajtható). A történeti részt Csurgói Jenő írta. Fűzött kiadói papírkötésben.
15007.

Rufpreis:
4 000 HUF
Böckh János: A Bakony déli részének földtani viszonyai. 1. rész. Pest. Khór és Wein,1872.166 oldal,5 litografált képmelléklet. Fűzve, kiadói papírkötsében, kis sérüléssel.
15008.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Budapest, 21 térkép, utcanévjegyzék és idegenvezető címtár. Összeáll.: Gáll Pongrácz. Bp., 1942, Hellas, 200 p.+20 t. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, egy kihajtható térkép hiányzik.
15009.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Uxa József: A budavári királyi kápolna s a m. kir. udvari és várplébánia története. Bp.,(1934), Stephaneum Nyomda Rt., VIII+278+1 p. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, javított gerinccel, volt könyvtári példány. ,  A szerző, Uxa József (1897-1954) fiának Uxa Sándornak, az elhunyt vak édesapja végakaratából a szerző orvosának szóló ajándékozási sorokkal, aláírással, dátumozva (1961. V. 23.)
15010.

Uxa József: A budavári királyi kápolna s a "m. kir. udvari és várplébánia" története. Bp.,(1934), Stephaneum Nyomda Rt., VIII+278+1 p. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, javított gerinccel, volt könyvtári példány. , A szerző, Uxa József (1897-1954) fiának Uxa Sándornak, az elhunyt vak édesapja végakaratából a szerző orvosának szóló ajándékozási sorokkal, aláírással, dátumozva (1961. V. 23.)

Rufpreis:
2 000 HUF
Dr. Sebők Imre: A Szaharában. Bp.,(1912.). Szent- István-Társulat, 357+3 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti képekkel illusztrálva. Kiadói illusztrált, festett, egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
15011.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF