Militaria

Zahl der Lose: 67

cca 1917-1918 Gerő András tüzér hadnagy, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus fia, részben humoros 2 db tábori posta levele testvérének, Gerő Zsófiának (1895-1966): (...) Általában újabban mindig dühös vagyok, az embert megzavarják jó harctéri nyugalmában. Most valami miniszter féle kisütötte, hogy nekünk haza kell menni tanulni, pedig olyan jól esett a csendes, de gyors elhülyülés (...). Másikban fotózási kísérleteiről is beszámol és az orosz forradalomról érdeklődik: (...) Ma egy érdekes felvételt csináltam, távcsövön keresztül egy orosz felsőbb parancsnokságot és traintábort vettem le. Félek azonban, hogy nem fog sikerülni. Az orosz forradalomról már mindent tudunk, ami (1917.III.) 22-ig történt. Dühhel és némi büszkeséggel olvasom, hogy sajnos igaz amit a forradalomról gondoltam (...) 8+4 kézzel írt oldal, eredeti K.u.k 10 4 cm Kanonen Batterie No. 15/6 bélyegzővel ellátott, kissé sérült borítékokban.
12691.

cca 1917-1918 Gerő András tüzér hadnagy, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus fia, részben humoros 2 db tábori posta levele testvérének, Gerő Zsófiának (1895-1966): "(...) Általában újabban mindig dühös vagyok, az embert megzavarják jó harctéri nyugalmában. Most valami miniszter féle kisütötte, hogy nekünk haza kell menni tanulni, pedig olyan jól esett a csendes, de gyors elhülyülés (...)". Másikban fotózási kísérleteiről is beszámol és az orosz forradalomról érdeklődik: (...) Ma egy érdekes felvételt csináltam, távcsövön keresztül egy orosz felsőbb parancsnokságot és traintábort vettem le. Félek azonban, hogy nem fog sikerülni. Az orosz forradalomról már mindent tudunk, ami (1917.III.) 22-ig történt. Dühhel és némi büszkeséggel olvasom, hogy sajnos igaz amit a forradalomról gondoltam (...)" 8+4 kézzel írt oldal, eredeti K.u.k 10 4 cm Kanonen Batterie No. 15/6 bélyegzővel ellátott, kissé sérült borítékokban.

Rufpreis:
1 800 HUF
Német Bundeswehr Luftwaffe repülős altiszti sapka, jó állapotban / German Bundeswehr, Luftwaffe hat
12692.

Rufpreis:
8 000 HUF
Német II. világháborús gyermek gázálarc. Jelzett / German WW2 Childs Gas Mask. Marked: WaA 320
12693.

Német II. világháborús gyermek gázálarc. Jelzett / German WW2 Child's Gas Mask. Marked: WaA 320

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Bundeswehr öv, vállapok, sapka jelvény.
12694.

Rufpreis:
4 000 HUF
cca 1914-18 Emlék I. Világháborús porcelán kiöntő, matricás Ferenc József és II. Vilmos portréval, jelzés nélkül, erősen sérült, hiányos, m: 10,5 cm
12695.

Rufpreis:
1 000 HUF
1991 Honvédszakszervezet feliratú ólomkristály dísztárgy, 12x12 cm
12696.

1991 "Honvédszakszervezet" feliratú ólomkristály dísztárgy, 12x12 cm

Rufpreis:
800 HUF
II. világháborús katonai emlék ágyú lövedékből készült váza, vésett. poncolt, pávát ábrázoló, talp nélkül. / World War II. shrapnel memorabilia 25 cm
12697.

Rufpreis:
6 000 HUF
1832 A Mária Teréziáról elnevezett II. polgárőrezred dicsérő oklevele, Papírfelzetes szárazpecséttel / Company decree of the II. Maria Theresia civil regiment.
12698.

Rufpreis:
70 000 HUF
189,19
205,88
Réz-bőr markolatú dísztőr fali tartóval, h: 34 cm
12699.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Régi párbajtőr modern replikája. 106 cm
12700.

Rufpreis:
8 000 HUF
Keleties kard replika, tokban, h: 45,5 cm
12702.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
Afrikai törzsi dárda. Faragott fa, fém heggyel. hüvellyel. 134 cm
12703.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF