Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 197

Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,é.n. (1906), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 327+1 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, hiányzó lapokkal (címlap, előszó, elülső szennylap), a könyv az 1. oldalnál kezdődik, a térkép kijár.
15012.

Rufpreis:
2 000 HUF
Vörös Márton (1900-1993): A szerencsés expedíció. Hans W. Ahlmann kutató útja asz északi jégvilágba. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.], Franklin,140+2 p.+20 (fekete-fehér fotók) t.+2 (térkép) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval,
15013.

Rufpreis:
2 400 HUF
15014.

Rufpreis:
2 400 HUF
Felfedezők Lexikona. Szerk.: Dr. Kéz Andor. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin. Kiadói papírkötésben, mely a könyvtesttől elvált
15015.

Rufpreis:
3 000 HUF
Hidegkuti Mihály-Hudi József: Hidegkút története. Veszprém Megyei Levéltár Kiadványai 5. Veszprém, 1987, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel. Megjelent 3500 példányban.  Az egyik szerző, Hudi József (1956-) által dedikált.
15016.

Rufpreis:
2 000 HUF
Miskolczy László_Vargha László: A Nagykunság vidék népének építészete. Bp., 1943, Magyar Ház Barátainak Kiadása, XLVII+141 (1-138 oldal: fekete-fehér fotók)+1 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással, volt könyvtári példány.
15017.

Rufpreis:
2 000 HUF
1942 Fára József: Muraköz történetének rövid foglalata. ˙(Die kurzgefasste Geschuchte der Murinsel.) Különlenyomat a Dunántúli Szemle 1942. évi 3-4. számából. Dunántúli Szemle Könyvei 195. sz. Szombathely, 1942,(Martineum-ny.), 26 p. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.
15018.

Rufpreis:
1 800 HUF
Schulhof Vilmos: A hévízi gyógyforrástó ismertetése./Schulhof Ödön: Adatok a hévízi fürdők élettani hatásairól./Moll Károly: A hévízi gyógyfürdőzés javallatai. Különlenyomat a Therapia 1936. évi júniusi számából. Bp.,1936,Admiral-ny., 30 p. Kiadói papírkötés.
15019.

Schulhof Vilmos: A hévízi gyógyforrástó ismertetése./Schulhof Ödön: Adatok a hévízi fürdők élettani hatásairól./Moll Károly: A hévízi gyógyfürdőzés javallatai. Különlenyomat a "Therapia" 1936. évi júniusi számából. Bp.,1936,Admiral-ny., 30 p. Kiadói papírkötés.

Rufpreis:
2 000 HUF
Mesterházy Jenő : A budavári királyi palota hajdan és most. 3 alaprajzzal és 34 fényképmetszettel. Bp.,1929, Hollóssy János-ny., 40 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis folttal.
15020.

Rufpreis:
2 400 HUF
15021.

Rufpreis:
2 400 HUF
Dr. Csáky Imre (szerk.): Sopron szabad királyi város címereslevele 1840. Bp., 2005, Híd Marketing és Térképészeti Kft. Facsimile kiadás. 1000/580. sorszámozott példány. Kiadói aranyozott plüss kötés, jó állapotban.
15022.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
Budapest anno. Fényképfölvételek műteremben és házon kívül. Német nyelvű. Bp., 1996, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
15023.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF