Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 78

1883 Paulay Ede (1836-1894) színész, a Nemzeti Színház igazgatójának autográf sorai igazgatói kártyáján. Sarkán az írást érintő hiánnyal. 10x6,5 cm
12357.

Rufpreis:
6 000 HUF
cca 1895-1899 Szabó Endre (1849-1924) költő, író, hírlapíró, műfordító, a Petőfi Társaság tagja, a Néplap szerkesztője levele Gerő Ödön (1863-1939) műkritikusnak, a Pesti Napló szerkesztőjének, amelyben gratulál neki, miután ellenszavazatok ellenére megválasztották a Petőfi Társaság tagjává. A Gerő mellett voksolók között: Ambrus Zoltán, Sas Ede, Kenedi Géza. Gerő a Pesti Napló által kiadott Petőfi Album szerkesztésében is részt vett. A Néplap szerkesztősége fejléces papírján, 1 géppel írt oldal, Szabó Endre autográf aláírásával. Hajtásnyommal, szakadásokkal.
12358.

Rufpreis:
4 000 HUF
1898 Levelezőlap II. Vilmos császár képével, amit Szegedy-Maszák Zsuzsannának, Barabás Miklós festő unokájának írt a bátyja
12359.

Rufpreis:
6 000 HUF
1898-1916 özv. Wlassich Antalné Berzseny Máriának, id Wlassics Gyula (1852-1937) politikus, vallás- és közoktatásügyi miniszter (1895-1903) édesanyjának írt 2 db képeslap, az egyik rokonoktól. Kálmán és Attila aláírással, valamint 1898 id. Wlassics Gyula saját kézzel írt levele édesanyja részére (Marie von Wlassics), saját kezű aláírásával.
12360.

Rufpreis:
8 000 HUF
cca 1900 Madách Mike vármegyei aljegyző, Madách Imre unokaöccsének fia, az utolsó leszármazó okmányai: fényképes igazolvány, háztartási füzet, levél
12361.

Rufpreis:
8 000 HUF
cca 1900-1940 össz. 3 db tervrajz historizáló stílusú bútorokról, Szilágyi Mihály mübutor-asztalos, Bp. VIII., Práter u. 49 bélyegzővel. Ceruza, akvarell, karton. 22,5x33 és 24,5x34 cm közötti méretekben. Sarkaiban kissé kopott.
12362.

Rufpreis:
3 000 HUF
cca 1900 Szabadelvű pártkör 1879 fejléces papírja, rajta ismeretlen személy levelével, másfél beírt oldallal, 2 sztl. lev.
12363.

cca 1900 'Szabadelvű pártkör 1879' fejléces papírja, rajta ismeretlen személy levelével, másfél beírt oldallal, 2 sztl. lev.

Rufpreis:
2 000 HUF
1907 Bp, Fejes Andrásnak címzett, kézzel írott levél Pozsgay aláírással
12364.

Rufpreis:
3 000 HUF
1911 Apáthy István (1863-1922) magyar természettudós, zoológus autográf levele Gerő Ödönnek (1863-1939), aki ekkoriban a Tolnai Világlexikon szerkesztőjeként dolgozott. Elfoglaltságaira hivatkozva elutasítja a lexikon megírására való felkérést, de hozzáfűzi, hogy (...) a vállalkozáshoz hazafias szívből sok sikert kívánok. Egy beírt oldal, Eden Hotel Molaro, Capri fejléces papírján.
12365.

1911 Apáthy István (1863-1922) magyar természettudós, zoológus autográf levele Gerő Ödönnek (1863-1939), aki ekkoriban a Tolnai Világlexikon szerkesztőjeként dolgozott. Elfoglaltságaira hivatkozva elutasítja a lexikon megírására való felkérést, de hozzáfűzi, hogy " (...) a vállalkozáshoz hazafias szívből sok sikert kívánok". Egy beírt oldal, Eden Hotel Molaro, Capri fejléces papírján.

Rufpreis:
1 800 HUF
25
1911, Eperjes, Csengey Gusztáv (1842-1925) evangélikus teológus, tanár, költő. autográf levele, melyben gyenge szemére hivatkozva utasít el egy cikk írásra való felkérést.
12366.

Rufpreis:
1 200 HUF
cca 1920 Gilbert Otto Neumann-Hofer (1857-1941), a Charlottenburgi (ma Berlin része) Német Operaház (Deutsches Opernhaus) korábbi igazgatójának német nyelvű autográf levele Gerő Ödön (1863-1939) műkritikusnak. Megkéri, hogy a barátját, Rudolf Cahn-Speyer (1881-1940), részben magyar származású karmestert fogadja Budapesten és vezesse be a fővárosi kultúrális köreibe. Valamint említi, hogy Diner-Dénest is ajánlotta Cahn-Speyernek. Diner-Dénes v. Diener-Dénes József, (1857-1937) szociáldemokrata politikus, művészettörténész, író, újságíró, lapszerkesztő, Berlinben a Freie Bühne folyóirat munkatársa volt a századfordulón. Két beírt oldal a Deutsches Opernhaus fejléces papírján, hátoldala kissé foltos. / cca 1912-14 Letter from Gilbert Otto Neumann-Hofer (1857-1941), former director of the German Opera (Deutsches Opernhaus) in Charlottenburg to Hungarian journalist Ödön (Edmund) Gerő (1863-1939), in which he asks him to guide his friend Rudolf Cahn-Speyer (1881-1940) in Budapest. 2 hand written pages, with some wear.
12367.

Rufpreis:
2 000 HUF
1914 Esterházy Kálmán gróf (1830-1916) politikus, országgyűlési képviselő kézzel írott levele
12368.

Rufpreis:
4 000 HUF
16

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF