Gemälde und Grafiken

Zahl der Lose: 426

Csepeli Németh Miklós (1934-2012): Szabadban. Olaj, karton, farostra kasírozva, jelzett, 48x54 cm
10072.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Csepregi Anita (1985-): Tinta Vegyes technika, keretben jelzett 22.5x16.5cm
10073.

Rufpreis:
6 000 HUF
Csíkvári Dezső: Profán ikon. Olaj, papír. Fa lapon. Jelzett. 30x20 cm
10074.

Rufpreis:
5 000 HUF
Csók István (1865-1961) - Prihoda István (1891-1956): Thámár (akt). Rézkarc, papír, jelzett (Csók), üvegezett keretben 22x22 cm
10075.

Rufpreis:
6 000 HUF
19
Csorba Simon László (1943-): Kompozíció, 1979. Ofszet, papír, jelzett. Hátoldalán autográf ajándékozási sorokkal. Lap sarkaiban kissé sérült (feltehetően rajzszögekkel történt rögzítésből adódott). 41,5x29,5 cm
10076.

Rufpreis:
8 000 HUF
Csorba Simon László (1943-): Portrék, 2 db mű. Vegyes technika, papír, jelzett és datált (1996). Egyik lap széle kissé sérült. 29,5x20,5 cm
10077.

Rufpreis:
1 600 HUF
Czibor Ildikó (1969- ): Luteal. Akril, farost, jelzett, 50x70 cm
10078.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Czibor Ildikó (1969- ): Halmazok. Akril, farost, jelzett, 70x50 cm
10079.

Rufpreis:
8 000 HUF
Czinkotay Frigyes (1932-2018): Puccini. Olaj, farost, jelzett, hátoldalán a művész névjegyével és azon ajándékozási sorokkal. Üvegezett fa keretben, 31x26 cm + Czinkotay Frigyes: Somogyi tájak és emlékek. Kaposvár, 2001, k.n. Kiadói kartonált papírkötésben. Színes reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Czinkotay Frigyes által dedikált!
10080.

Rufpreis:
5 000 HUF
Czóbel Béla (1883-1976): Erdőrészlet házzal, 1929 körül. Olaj, vászon, jelzett. Hátoldalán 1929 felirattal. Proveniencia. 1977-ig Seres Béla tulajdonában, majd Radó György (1912-1994) magyar író, műfordító, irodalomtörténész és családja gyűjteményében. Czóbel Béla 1925-ben döntött úgy, hogy családját Berlinben hagyva, hat évnyi németországi tartózkodás után visszatér fiatalkori sikerei helyszínére, Párizsba. Az újrakezdés nem volt könnyű és egyszerű, erről Gráber Margit írt naplójában: ...1926-ban egy födél alatt laktunk Párizsban az Hotel Notre Dame-ban, alighanem akkor lehetett élete mélypontján. Családját elhagyta, kis vagyonát elvesztette, Párizs sem fogadta a régi elismeréssel... A párizsi telek után nyaranta vidékre utazott, Normandiában és Dél-Franciországban festett. Árverésünkön szereplő képét 1929 körül , feltehetően Dél-Franciországban, a piktúrájára jellemző stílusjegyekben festette: Vastag fekete kontúrvonalakkal, széles ecsetvonásokkal, expresszív, a rá valló rózsaszín, piros és zöld színekkel. Fa keretben. 65x34 cm. / Béla Czóbel: Wood with house, around 1929 (South France?). Oil on canvas, signed. With description 1929 on the reverse. Provenance: In the possesion of Béla Seres until 1977, after that part of the collection of Hungarian writer, literary historian György Radó (1912-1994) and his family. Framed. 65x34 cm.
10081.
Materialzeichen

Rufpreis:
1 800 000 HUF
4 864,86
5 294,12
Deim Pál (1932-2016): Egy rendszerben. Akril, vásznazott lemez, jelzett. Hátoldalán autográf felirattal. Fa keretben, 30×40 cm. / Pál Deim (1932-2016): In one system. Acrylic on board with canvas, signed. With autograph lines on the reverse Framed. 30x40 cm
10082.

Rufpreis:
160 000 HUF
432,43
470,59
Deim Pál (1932-2016): Fekete-vörös kompozíció, 1972. Alugrafika, papírra kasírozva, jelzett. 7×9 cm. Ritka!
10083.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,14
147,06

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF