Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 313

Kriza János: Vadrózsák I-III. kötet. Székely népköltési gyűjtemény. Viski Károly bevezető tanulmányával. Bp.,1943, Bibliotheca, XX+195+175+215 p. Kiadói papírkötésben.
17504.

Rufpreis:
5 000 HUF
17505.

Rufpreis:
5 000 HUF
Új idők lexikona 1.-24., 12 két kötetben. Bp., 1936-1942, Signer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval. Egységes kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, közepes állapotban, közte kopott borítókkal,
17506.

Rufpreis:
8 500 HUF
22,97
Bán Mór: Hunyadi. I. könyv: A Hajnalcsillag fénye. Bp.,é.n.,Gold Book. Tizenkettedik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált!
17507.

Rufpreis:
2 000 HUF
Magyar ipar és kereskedelem. Szerk: Dr. Dobsa László. Bp., 1942, Magyar Ipar és Kereskedelem Kiadóhivatala.Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés kopottas állapotban.
17508.

Rufpreis:
1 800 HUF
17509.

Rufpreis:
6 000 HUF
1913 Budapesti Újságírók Egyesületének almanachja. Szerk.: Eötvös Leó, F. Szabados Sándor. Bp., 1913., (Jókai Nyomda), 464 p. Második kiadás. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Érdekes írásokkal. Gyönyörű szecessziós címlappal és előzéklapokkal. Kozma Lajos által tervezett, festett, kiadói aranyozott egészvászon-kötésben. egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az elülső kötéstáblán kis folttal, kissé laza fűzéssel.
17510.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Dr. Chengery Pap Elemér: Új látóhatárok felé. Metapszichikai kísérleteim, apport-, telekinetikus és más okkult jelenségek, tanulmányok. Dr. C. Blacher bevezetésével. Dr. Strém István előszavával. Bp., 1938,(Attila-ny.), 1 t.+ XII+563 p.+XXXII t. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
17511.

Rufpreis:
3 000 HUF
Csathó Kálmán: A régi Nemzeti Színház. Az Ilyeneknek láttam őket. Régi Nemzeti Színházi arcképalbum. II. kötete. Bp.,1960, Magvető. Kiadói félvászon-kötés. A szerző, Csathó Kálmán (1881-1964) által dedikált. Klárikának szeretettel öreg bátyád
17512.

Csathó Kálmán: A régi Nemzeti Színház. Az Ilyeneknek láttam őket. Régi Nemzeti Színházi arcképalbum. II. kötete. Bp.,1960, Magvető. Kiadói félvászon-kötés. A szerző, Csathó Kálmán (1881-1964) által dedikált. "Klárikának szeretettel öreg bátyád"

Rufpreis:
2 400 HUF
Walt Whitman költeményei. Ford.: Keszthelyi Zoltán. Bp., 1947, Magyar-Amerikai Társaság, (Hungária-ny.), 93 p. Kiadói papírkötés. Számozott (500/456.) példány.  A szerző, Keszthelyi Zoltán (1909-1974) József Attila-díjas költő, író, műfordító által  Hegedüs Géza (1912-1999) József Attila-díjas író, költő részére dedikált.
17513.

Rufpreis:
3 000 HUF
Magyar Gyula: Emese Királyné Kincsei. Sárándy István: A tízéves főbíró és más elbeszélések. Bp, 1923, magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap és Könyvkiadóvállalat kiadása. Félbőr-kötés, kopottas állapotban.
17514.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Mátyás Ferenc: Mezítlábasok éneke. Versek. Bp.,[1947],Új Idők,(Kispest, Faragó-ny.), 109 p. A borító Rózsa György munkája. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban.  A szerző, Mátyás Ferenc (1911-1991) által Dr. Basch Loránd/Basch Lóránt (1888-1965) ügyvéd, irodalomtörténész, író. Basch Edit (1895-1980) festőművésznő bátyja részére dedikált példány.
17515.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF