Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 102

Új építészet, új társadalom. 1945-1978. Válogatás az elmúlt évtizedek építészeti vitáiból, dokumentumaiból. Művészet és elmélet. Szerk.: Major Máté- Osskó Judit. Hn., 1981, Corvina. Papírkötésben, kissé kopott állapotban. Volt könyvtári példány.
16672.

Rufpreis:
1 200 HUF
Kozák Csaba: Köret. Válogatott művészeti írások 2004-2009. Bp., 2010., Hanga. Kiadói papírkötés. Dedikált!
16673.

Rufpreis:
1 800 HUF
16674.

Rufpreis:
8 000 HUF
Bognár Elek: A szavalás, szinjátszás és rendezés művészete. Budapest, 1947, Korda. Márton Lajos rajzaival. Kiadói illusztrált papírkötés.
16675.

Rufpreis:
1 200 HUF
Sz. Kürti Katalin: Munkácsy-ereklyék és dokumentumok a békéscsabai múzeumban. Békéscsaba, 1994, Szabó Ferenc. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírborításban.
16676.

Rufpreis:
1 400 HUF
Byssz Róbert: Felcsaptam filmcsinálónak. Kaland egy film születése körül. Byssz Róbert rajzaival. Bp.,(1942), Biró, 188+1 p. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
16677.

Rufpreis:
1 000 HUF
1973 László Gyula művészportré kiállítás a Móra Ferenc Múzeumban. 1973. feb. 4-márc. 4. Szerk.: Dr. Laczkó Katalin. Szeged, 1973, Móra Ferenc Múzeum,(Szegedi-ny.), 10 sztl. lev. Benne Berény Róbert, Kassák Lajos, Nagy László és mások rajzaival. Kiadói papírkötés. Megjelent 800 példányban. A művész, László Gyula (1910-1998) régész, történész, muzeológus, grafikus által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, László Gyula tanítványának a részére dedikált példány: Dienes Istvánnak szívbeli barátomnak igaz szeretettel, 1976. XII. 9. László Gyula.+ 1976 László Gyula (1910-1998): Boldog karácsonyt és új esztendőt 1976, alkalmi kisgrafika, üdvözlő lap, linó, papír, jelzett, 15x10 cm
16679.

1973 László Gyula művészportré kiállítás a Móra Ferenc Múzeumban. 1973. feb. 4-márc. 4. Szerk.: Dr. Laczkó Katalin. Szeged, 1973, Móra Ferenc Múzeum,(Szegedi-ny.), 10 sztl. lev. Benne Berény Róbert, Kassák Lajos, Nagy László és mások rajzaival. Kiadói papírkötés. Megjelent 800 példányban. A művész, László Gyula (1910-1998) régész, történész, muzeológus, grafikus által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, László Gyula tanítványának a részére dedikált példány: "Dienes Istvánnak szívbeli barátomnak igaz szeretettel, 1976. XII. 9. László Gyula."+ 1976 László Gyula (1910-1998): Boldog karácsonyt és új esztendőt 1976, alkalmi kisgrafika, üdvözlő lap, linó, papír, jelzett, 15x10 cm

Rufpreis:
2 000 HUF
13
2 db buddhista művészettel kapcsolatos könyv: Cseh Éva: Japán buddhista művészet. A buddhizmus művészete 3. Bp., 1996, Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeum. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés. + Fajcsák György-Renner Zsuzsanna: Délekelt-ázsiai buddhista művészet. A buddhizmus művészete 4. Bp., 1997, Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeum. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
16680.

Rufpreis:
1 200 HUF
Szabó Zoltán festőművész kiállítása. Tallin, 1976, Szolnok. Szabó Zoltán (1929-2014) által dedikált! Kiállítási katalógus. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötésben, néhány lap kijár.
16681.

Rufpreis:
1 000 HUF
Budapest Székesfőváros Gróf Zichy Jenő Múzeumának katalógusa. Bp., 1923, Székesfővárosi házinyomda. Fekete-fehér reprodukciókkal, többek közt Mányoki Ádám és id. Markó Károly képével illusztrált. Címlapot követő lapon későbbi beragasztott gépelt felirattal: A katalógusban szereplő képek egy része a háborús rongálódás következtében elpusztult. és lap alján szöveget Kiadói papírkötésben, borító hátoldalán ceruzás feljegyzéssel.
16682.

Budapest Székesfőváros Gróf Zichy Jenő Múzeumának katalógusa. Bp., 1923, Székesfővárosi házinyomda. Fekete-fehér reprodukciókkal, többek közt Mányoki Ádám és id. Markó Károly képével illusztrált. Címlapot követő lapon későbbi beragasztott gépelt felirattal: "A katalógusban szereplő képek egy része a háborús rongálódás következtében elpusztult." és lap alján szöveget Kiadói papírkötésben, borító hátoldalán ceruzás feljegyzéssel.

Rufpreis:
1 400 HUF
Herend. Virágzó manufaktúra az ezredfordulón. A bevezető tanulmányt és a képanyag összeállítása Vadas József munkája. Varga Vera műtárgy leírásaival. Szelényi Károly fotóival. Negyedik, bővített kiadás. Veszprém-Bp., 2004, Magyar Képek Kiadó. Színes fotókkal, és jelzésekkel illusztrált. Kiadói kartonált kötés, kiadó papír védőborítóval, jó állapotban.
16683.

Rufpreis:
1 800 HUF
Golovics Lajos - Kiss Mihály: Alkotótáborok, művésztelepek 1981. H.n., 1982, Népművelési Intézet. Kiadói papír kötésben.
16684.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF