Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 151

B[oris] A[ndriyovich] Shramko: Régiségek a Szeverszkij Donyec mentén. (Antiquities of the Seversky Donets.) Harkov, 1962., Izdatelstvo Kharkovskogo Ordena Trudovogo Krasnogo Znameni Gosudarstvennogo Universiteta im. A. M. Gorkogo. Orosz nyelven. Szövegközti illusztrációkkal, kihajtható táblákkal. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval. A szerző által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány, dátumozva (1964. XII. 8.)
15746.

B[oris] A[ndriyovich] Shramko: Régiségek a Szeverszkij Donyec mentén. (Antiquities of the Seversky Donets.) Harkov, 1962., Izdatel'stvo Khar'kovskogo Ordena Trudovogo Krasnogo Znameni Gosudarstvennogo Universiteta im. A. M. Gor'kogo. Orosz nyelven. Szövegközti illusztrációkkal, kihajtható táblákkal. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval. A szerző által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány, dátumozva (1964. XII. 8.)

Rufpreis:
1 000 HUF
Thomas L. Friedman: És mégis lapos a Föld. A XXI. század rövid története. Ford.: Bozai Ágota. Bp., 2006., HVG. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15747.

Rufpreis:
1 800 HUF
Belgrade Through the Centuries. Historical Archives of Belgrade. Szerk.: Branka Prpa. Belgrád, 2005., Secretariat of Culture of the City Assembly of Belgrade. Szövegközti fotóanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben. Megjelent 1500 példányban.
15748.

Rufpreis:
2 000 HUF
Baráth Tibor: Tájékoztató az újabb magyar őstörténeti kutatásokról. Veszprém, 1989., Turul. Kiadói papírkötés
15749.

Rufpreis:
800 HUF
Isabelle Vonéche Cardia: Magyar október, vörös zászló és vörös kereszt között. A Nemzetközi Vöröskereszt Magyarországon 1956. Bp.,2006., Socio-Typo. Második kiadás. Kiadói papírkötés.
15750.

Rufpreis:
1 000 HUF
Dienes István: A Karancslapujtői honfoglalás kori öv és mordvinföldi hasonmása. Különlenyomat az Archeológiai Értesítő 91 évf. 1964. évi 1. számából. Bp., 1964., Akadémiai Nyomda, 17-40 p. Papírkötésben.
15751.

Rufpreis:
1 000 HUF
Trianon. 1920. jún. 4. Veszprém, 1990, Turul. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
15752.

Rufpreis:
1 000 HUF
Robert Littel: Az ártatlanság vége. Félrevezette a CIA a magyarokat 1956-ban? 0Bp., 2003, Hamu és Gyémánt. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
15753.

Rufpreis:
1 000 HUF
Galántai József: A trianoni békekötés. Bp., 1990, Gondolat. Kiadói kartonált kötésben, 2 db térképmelléklettel.
15754.

Rufpreis:
1 000 HUF
Donászy Ferenc: Mátyás király ifjúsága és királlyá választatása. Bp., 1913, Athenaeum. Aranyozott műbőr kötésben, újrakötve.
15755.

Rufpreis:
1 200 HUF
Takáts Sándor: Régi idők, régi emberek. Bp.,[1930], Athenaeum. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadt gerinccel, laza fűzéssel, megviselt állapotban.
15756.

Rufpreis:
1 200 HUF
Héjjas Pál, Horváth M. Ferenc (szerk.): A Pest Megyei Levéltár - Levéltárismertető. Bp, 2004, Pest Megyei Levéltár. Megjelent 2000 példányban. Magyar, német és angol nyelvű. Kiadói kartonált papírkötésben, szép állapotban.
15757.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF