Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 151

Fehst, Herman: Bolsevizmus és zsidóság / Kmoskó Mihály: A zsidóság világuralmi törekvései. Bp., 2000, Gede. Kiadói papírkötésben, aláhúzásokkal.
15710.

Rufpreis:
1 400 HUF
9
Millok Sándor: A kínok útja. Budapesttől Mauthausenig. Élményregény. Bp.,(1945), Müller Károly, (Légrády-ny.), 1 t.+168 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos gerinccel.   Millok Sándor (1887-1959) újságíró, szociáldemokrata politikus. A Tanácsköztársaság után Bécsbe emigrált. 1944-ben a németek elfogták ésMauthausenbe hurcolták. Szabadulása után, 1945-ben hazatért, és megírta a történetét. De a politikától visszavonult.
15711.

Rufpreis:
2 000 HUF
Vegyes Komoróczy Géza könyvtétel, 2 db. Komoróczy Géza: Holocaust. A pernye beleég a bőrünkbe. Bp., 2000, Osiris. Kartonált papírkötésben, jó állapotban. + Komoróczy Géza: Bezárkózás a nemzet hagyományába. Az értelmiség felelőssége az ókori Keleten. Tanulmányok ókori keleti szövegek értelmezése köréből. A Metamorphosis Historiae sorozat kötete. Bp., 1992, Századvég Kiadó. Papírkötésben, kissé levált borítóval, de egyébként jó állapotban.
15712.

Rufpreis:
1 400 HUF
László Gyula: Ex libris. Mesterségem régész. Bp.,1996,Szabad Tér, 113+3 p. László Gyula rajzaival illusztrált. Kiadói papírkötés.   Benne a frissen elhunyt Dienes István emlékének szóló nyomtatott ajánlással.   A szerző, László Gyula (1910-1998) régész által Dienes Istvánné (?-?),muzeológus, Dienes István özvegye részére szóló dedikációval. Dienes Istvánnénak szomorú szeretettel. 1996. III. 2.  Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus László Gyula (1910-1998) tanítványa.
15713.

László Gyula: Ex libris. Mesterségem régész. Bp.,1996,Szabad Tér, 113+3 p. László Gyula rajzaival illusztrált. Kiadói papírkötés. Benne a frissen elhunyt Dienes István emlékének szóló nyomtatott ajánlással. A szerző, László Gyula (1910-1998) régész által Dienes Istvánné (?-?),muzeológus, Dienes István özvegye részére szóló dedikációval. "Dienes Istvánnénak szomorú szeretettel. 1996. III. 2." Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus László Gyula (1910-1998) tanítványa.

Rufpreis:
1 400 HUF
Varlam Salamov: Kolima. Történetek a sztálini lágerekből. Vál., szerk. és a bevezetőt írta: Gereben Ágnes. Bp., 1989., Szabad Tér-Európa. Kiadói papírkötés, kissé sérült kötéssel, kijáró lapokkal.
15714.

Rufpreis:
1 000 HUF
Szörényi László: A jezsuiták és a magyar honfoglalási epika fordulata. Különlenyomat az Irodalom és felvilágosodás c. tanulmánykötetből. Szerző által dedikált. Bp., 1974, k.n. Kiadói papír kötésben.
15715.

Rufpreis:
1 200 HUF
Szántó Imre: A Magyar Köztársaság politikai rendszere. Politikaelméleti Füzetek. Bp., 1990., Zrínyi, 23 p. Papírkötésben. A szerző által dedikált.
15716.

Rufpreis:
1 200 HUF
Jacques Gernet: Kína hétköznapjai a mongol hódítás előestéjén. 1250-1276. Bp., 1980., Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés,
15717.

Rufpreis:
1 800 HUF
Dr. Iványi Béla: A római szent birodalmi széki gróf Teleki család gyömrői levéltára. (Archivum Gyömrőense Gentis Comitum Teleki de Szék). Szeged, 1931, Gr. Teleki Család Gyömrői Ága. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15718.

Rufpreis:
2 000 HUF
Gróf Teleki Pál m. kir. miniszterelnök bemutatkozó beszédei az Országgyűlés két házában. Bp., 1939, Stádium. Hiányzó papírkötés, egyébként jó állapotban.
15719.

Rufpreis:
1 000 HUF
Dr. Bevilaqua Borsody Béla: Magyar történelem anekdotákban. Bp.,én.,Dante. Kiadói félvászon-kötés.
15720.

Rufpreis:
2 000 HUF
Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés XV-XIX. század. Összeáll.: Kolb Jenő. Bp., 1984, Állami Könyvterjesztő Vállalat. AZ 1939-es kiadás reprintje. Vászonkötésben, jó állapotban.
15721.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF